بستری‌های کرونا بیش از ترخیص
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 24 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۲۹۴۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
فرمانده ستاد عملیات مدیریت مقابله باکرونا تهران از ۲۰۰۰ بستری در برابر ۱۶۰۰ ترخیص در بیمارستان‌های تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: هم اکنون ۹ هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری هستند که ۲ هزار و ۵۰۰ مورد آن در بخش مراقبت‌های ویژه است.
زالی افزود: در شبانه روز گذشته حدود ۲ هزار بیمار جدید به مراکز درمانی تهران مراجعه کردند و در همین زمان هزار و ۶۰۰ بیمار ترخیص شدند.


 

طی دو روز آینده مشکل کمبود سرم برطرف می‌شود

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونای کلانشهر تهران گفت: کمبود سرم موضوعی جدی است و در ۴۸ ساعت گذشته فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده است.

دکتر علیرضا زالی در حاشیه جلسه ویژه ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران با حضور رئیس بنیاد مستضعفان افزود: تا آنجایی که اطلاع دارم، همکاران سازمان غذا و دارو در یکی دو روز آینده با واردات سرم این مشکل را برطرف می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه روسای بیمارستان‌های ما از این موضوع گله‌مند هستند، گفت: از سرم در کنار سایر مصارف، برای تزریق دارو‌های کرونایی هم استفاده می‌شود.
آقای زالی با اشاره به اینکه چند روزی در زمینه تامین اکسیژن اختلالاتی به وجود آمده و الان وضع بهتر شده است، افزود: برخی از بیمارستان‌های تهران اکسیژن ساز دارند، اما مصرف اکسیژن در بیماران کرونایی افزایش پیدا می‌کند و این موضوع بار زیادی را به لحاظ تامین اکسیژن به بیمارستان‌ها تحمیل می‌کند.
وی، راه حل این موضوع را استفاده از تانک‌های اکسیژن مایع اعلام کرد و گفت: در آخر این هفته شاهد افتتاح مرکز تولید اکسیژن در استان تهران خواهیم بود که نیاز استان از طریق این کارخانه تولیدی برطرف می‌شود.
دکتر زالی افزود: با توجه به اینکه معمولا استان تهران مبدا بسیاری از تبادلات در کشور است، باید راهبردی متفاوت برای افزایش واکسیناسیون در پایتخت اتخاذ شود.
آقای زالی اظهار داشت: مطمئن هستیم که بدون کنترل بیماری کرونا در شهر و استان تهران، کنترل آن در کشور محقق نخواهد شد.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه استان تهران جزو پنج استان با جمعیت بالا در کشور است و بیشترین جمعیت بالای ۶۰ سال، بیماران خاص، بیماران دیابتی نیازمند تزریق انسولین در تهران هستند، این استان باید از جایگاه متفاوتی در این زمینه برخوردار باشد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: روزانه به طور متوسط ۲ هزار بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری می‌شوند به عبارتی این تعداد بیمار وارد بخش‌های بیمارستانی می‌شوند.
دکتر زالی اظهار داشت: روزانه بین هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۷۰۰ بیمار در تهران ترخیص می‌شوند و هنوز توازن مثبت به نفع ترخیص در این مناطق به وجود نیامده است.
وی افزود: در چهار هفته اخیر بین تعداد ترخیص شدگان و ورودی بیماران کرونا به بیمارستان ها، تناسبی برقرار نشده است و هنوز مجبور به افزایش ظرفیت‌های بیمارستانی از جمله تخت هستیم.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: تهران هم مانند برخی از استان‌های کشور سیر به شدت فزاینده و صعودی را در خیز پنجم کرونا طی می‌کند.
وی افزود: درحال حاضر ۱۱۸ بیمارستان در تهران میزبان بیماران کرونایی هستند و عملا در این زمینه مشارکت دارند، اما از این تعداد ۱۵ بیمارستان بیشترین بار کرونا را به دوش می‌کشند.
دکتر زالی اضافه کرد: در حال حاضر ۹ هزار و ۴۰۰ بیمار بستری در استان تهران داریم که از این تعداد حدود ۲ هزار و ۴۰۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
وی افزود: در ابتدای خیز پنجم ۲۰ مرکز بستری موقت در تهران داشتیم که الان به بیش از ۱۰۰ مرکز افزایش یافته و روزانه چهار هزار و ۲۰۰ بیمار از خدمات این مجموعه‌ها استفاده می‌کنند.
زالی ادامه داد: در تهران حدود ۱۵۰۰ تخت در اورژانس‌های بیمارستان‌ها داریم. سعی شده از این ظرفیت هم به نحو مطلوب بهره گرفته شود. اگر بیماری مراجعه کرد و تخت خالی در بیمارستان نبود، در اورژانس بتواند خدمات لازم از جمله اکسیژن تراپی را دریافت کند تا در بیمارستان بستری شود.
وی گفت: روز گذشته هم حدود ۶۰۰ بیمار این خدمات را دریافت کردند و به محض بستری شدن افراد بهبودیافته، در بیمارستان‌های تهران بستری شدند.
آقای زالی اظهار داشت: سویه دلتا زمان اقامت در بیمارستان‌ها را افزایش داده است، به عبارتی بیماران طولانی‌تر از سویه‌های دیگر در بیمارستان‌ها اقامت دارند.
وی افزود: بیمارانی که در خیز پنجم بستری می‌شوند حدود ۲.۵ روز نسبت به خیز چهارم در بخش‌های عادی بیمارستانی طولانی‌تر بستری هستند، اما در بخش مراقبت‌های ویژه این عدد مشابه روز‌های قبل است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۴°    ۲۵.۹۹°