کشور‌های آزادی‌خواه می‌توانند خارج از اراده مستکبران مسیر پیشرفت را ادامه دهند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۰۰۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۷
رئیس جمهور گفت: آمریکا و مستکبران جهان از اینکه بولیوی بر پایه اراده و خواست مردم خود استوار شده است، خشمگینند، اما بی‌تردید کشور‌های آزادیخواه می‌توانند خارج از اراده مستکبران، مسیر پیشرفت را ادامه دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شامگاه چهارشنبه در دیدار «رخلیو مایتا» وزیر امور خارجه بولیوی، با بیان اینکه سطح کنونی روابط دو کشور را با توجه به ظرفیت‌های گسترده‌ای که وجود دارد ناکافی می‌دانیم، گفت: باید با مشارکت یکدیگر سازوکار‌هایی برای توسعه همه جانبه روابط در عرصه‌های مختلف ترسیم کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی با اشاره به اهمیت توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌های ایران و بولیوی، افزود: دو کشور از زمینه‌های فراوانی برای توسعه سطح روابط برخوردار هستند که باید شناسایی و در جهت بهبود مناسبات و منافع دو ملت استفاده شود.

رئیس جمهور با اشاره به ناخرسندی آمریکا از روند توسعه روابط ایران با بولیوی و سایر کشور‌های آمریکای لاتین، بیان کرد: مصمم هستیم خارج از اراده مستکبران روابط خود را در راستای منافع دو ملت، هر چه بیشتر افزایش دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی گفت: آمریکا و مستکبران جهان از اینکه بولیوی بر پایه اراده و خواست مردم خود استوار شده است، ناراحت و خشمگین هستند، اما بی تردید کشور‌های مستقل و آزادیخواهی مانند بولیوی می‌توانند خارج از اراده مستکبران، مسیر پیشرفت را ادامه دهند.

رخلیو مایتا وزیر امور خارجه بولیوی در این دیدار با ابلاغ پیام تبریک دولت و ملت بولیوی، علاقه مندی و اراده کشورش را برای تعیمق و تقویت پیوند‌های دوستی با ایران مورد تاکید قرار داد و گفت: به رغم کارشکنی‌های آمریکا مصمم هستیم سطح روابط با تهران را در همه حوزه‌ها، ارتقا دهیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۱°    ۳۱.۹۹°