رئیسی: باور‌های مشترک ملت‌های ایران و نیجر قلب‌های ما را بهم نزدیک می‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 24 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۰۰۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱
رئیس جمهور گفت: آنچه پیش از روابط سیاسی و اقتصادی ایران و نیجر را به هم پیوند می‌دهد، باور‌های مشترک دو ملت است که قلب‌های ما را بهم نزدیک می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شامگاه چهارشنبه در دیدار "سینی عمرو" رئیس مجلس نیجر، با بیان اینکه روابط دو کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره دوستانه بوده است، گفت: آنچه پیش از روابط سیاسی و اقتصادی ایران و نیجر را به هم پیوند می‌دهد، باور‌های مشترک دو ملت است که قلب‌های ما را بهم نزدیک می‌کند.

وی با بیان اینکه سطح فعلی روابط دو کشور قابل قبول نیست، افزود: وزارت امور خارجه ایران و نیجر باید برنامه و ساز و کاری عملیاتی برای شناسایی همه ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش روابط را طراحی و اجرا کنند، زیرا گسترش روابط با کشور‌های آفریقایی از جمله نیجر، از اولویت‌های ایران در دوره پیش رو خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی مناسبات پارلمانی را از جمله زمینه‌های مناسب برای گسترش روابط کشور‌ها برشمرد و اضافه کرد: روابط خوب بین ایران و نیجر باید زمینه‌ای برای تقویت روابط دو کشور در عرصه بین‌المللی باشد.

"سینی عمرو" رئیس مجلس نیجر در این دیدار ضمن ابلاغ تبریک و آرزوی موفقیت رئیس جمهور و ملت نیجر برای دولت و ملت ایران بیان کرد: بنده حامل پیام علاقمندی دولت و ملت نیجر برای گسترش روابط حسنه و دوستانه بین دو کشور هستم.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۸۴°    ۲۵.۵۹°