غریب آبادی: محدودیتی در تولید و صادرات نفت نداریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۰۶۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با عادی شدن شرایط، هیچ محدودیتی را در تولید و صادرات نفت خود نخواهد پذیرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "کاظم غریب آبادی" امروز (پنجشنبه) با اشاره به اینکه ایران همواره یکی اعضای فعال و مهم اوپک بوده و هست افزود: این موضوع، صرفا یک تصمیم ملی خواهد بود نه تصمیمی که از طریق تلاش‌های مشترک اتخاذ شود.

پیشتر سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین با اشاره به اینکه ایران همواره یکی اعضای فعال و مهم اوپک بوده و هست گفته بود محدودیتی در تولید و صادرات نفت نداریم.
 
 
اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه در وین هم اظهارامیدواری کرده بود که با برداشتن تحریم ها، ایران به تلاش‌ها برای حفظ ثبات بازار نفت بپیوندد.

میخاییل اولیانوف اعلام کرد که ایران پس از احیای صادرات نفت خود، در اقدامات اوپک پلاس برای تثبیت قیمت‌ها در بازار جهانی نفت مشارکت می‌کند.

وی در توئیتی در پاسخ به توئیت کاظم غریب آبادی نماینده ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین نوشت: یک پیام مهم. امیدواریم که پس از لغو تحریم‌ها در مورد ایران و احیای صادرات نفت این کشور، تهران به تلاش‌های اوپک پلاس برای حفظ ثبات بازار جهانی نفت بپیوندد.

غریب آبادی در توئیت خود نوشته بود: ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پیام تبریک محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک، از دبیرخانه این سازمان بخاطر تلاش هایش برای حفظ ثبات در بازار جهانی نفت در طول دو سال اخیر قدردانی کرده و برای او و همکارانش آرزوی موفقیت کرد.

اوپک پلاس از ۲۳ عضو شامل کشور‌های عضو اوپک و تولید کنندگان نفت غیراوپکی تشکیل شده است.

اوپک پلاس سال گذشته در میانه رکود تقاضا ناشی از همه گیری کرونا و کاهش قیمت ها، تولید خود را به طور بی سابقه‌ای به میزان ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش داد. این نهاد به تدریج بخشی از عرضه را احیا کرد و رقم کاهش عرضه را به حدود ۵.۸ میلیون بشکه در روز رساند.

براساس توافق جدید، تولید کنندگان عمده نفت تولید را به میزان ۴۰۰ هزار بکشنه در روز از ماه اوت تا دسامبر امسال افزایش می‌دهند.
برچسب ها: نفت ، اوپک ، غریب آبادی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۳.۹۹°