قوه‌قضائیه آماده کمک به دولت برای مبارزه با فساد است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۳۰۶۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
رئیس قوه‌قضائیه گفت: قوه قضائیه برای کمک به دولت و مبارزه با فساد آمادگی لازم را دارد و با تمام توان کمک خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه‌قضائیه در مراسم تحلیف سیزدهمین رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران گفت: از مردم متدین، بصیر و زمان‌شناس که با همه تلاشی که دشمنان و بدخواهان کردند، در ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و یک‌بار دیگر برگ زرین دیگری را به افتخارات ملت متدین افزودند، تشکر می‌کنم.

وی بیان کرد: طبق قانون اساسی رئیس جمهور عالی‌ترین مقام رسمی کشور پس از مقام معظم رهبری است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه به جز اموری که به رهبری مربوط می‌شود را بر عهده دارد.

رئیس قوه‌قضائیه با بیان اینکه این قدرت قانون و مسئولیت امانتی است که به رئیس جمهور سپرده شده است، گفت: رئیس جمهور امروز در پیشگاه قرآن کریم و در خانه ملت و مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس قوه‌قضائیه و شورای نگهبان به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کند که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی کشور باشد و سوگند یاد می‌کند که همه استعداد و صلاحیت خود را برای انجام مسئولیت به کار گیرد و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی‌اژه‌ای بیان کرد: امیدوارم رئیس جمهور با کمک سایر قوا، نخبگان و مردم در این مسئولیت خطیر پیش از پیش موفق باشد و همان‌گونه که در روز تنفیذ، مطرح کردند هر چه سریع‌تر در رفع مشکلات مردم، ایجاد اشتغال، کنترل بازار، کاهش نرخ تورم، کاهش گرانی سرسام آور و حمایت از تولید داخلی و سرمایه گذاری اقدام عاجلی داشته باشند و همچنین در از بین بردن زمینه فساد، رانت، تبعیض و اصلاح ساختارهای پیچیده اداری اقدامات لازم را به عمل آورند.

رئیس قوه‌قضائیه گفت: امیدوارم رئیس جمهور نسبت به اجرای همه اصول قانون اساسی مخصوصاً بندهای ۱۶ گانه اصل سوم و اصولی که حقوق آحاد جامعه را تأمین می‌کند، اهتمام لازم را داشته باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی‌اژه‌ای تأکید کرد: قوه‌قضائیه برای کمک به دولت، گسترش عدل و عدالت، حمایت از حقوق مردم، آزادی‌های مشروع و مبارزه با فساد آمادگی لازم را دارد و با تمام توان کمک خواهد کرد و در مبارزه بی‌امان با فساد جدی‌تر از همیشه خواهد بود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۷.۵۹°    ۳۰.۹۹°