تاکید بر گسترش روابط ایران و آفریقای جنوبی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۳۱۰۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
رئیس جمهور گفت: ایران و آفریقای جنوبی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زیادی برای افزایش و گسترش روابط دوجانبه دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در دیدار خانم "تاندی آر" رئیس پارلمان ملی آفریقای جنوبی، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از برچیده شدن نظام آپارتاید، همواره روابط خوبی با این کشور داشته است، گفت: با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور، روابط دوجانبه قابلیت زیادی برای افزایش و گسترش در عرصه‌های مختلف دارد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم ایران همواره احساس مثبتی به مردم و کشور‌های آفریقایی داشته اند، افزود: ایرانیان، ملت‌های آفریقایی را نیز مردمی می‌شناسند که در طول تاریخ مورد ظلم زیاده خواهان قرار گرفته اند. مردم ایران و البته افکار عمومی جهانیان، از تبعیض علیه رنگین پوستان به ویژه بدرفتاری‌ها با سیاه پوستان در آمریکا به شدت متنفر هستند.
رئیس جمهور با اشاره به توانمندی‌های ملی و جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی ایران و آفریقای جنوبی تصریح کرد: دو کشور برای دفاع از حقوق کشور‌های مستقل در مجامع بین‌المللی مسؤولیت دارند.
خانم "تاندی آر" رئیس پارلمانی ملی آفریقای جنوبی نیز در این دیدار با ابلاغ تبریک و آرزوی موفقیت خود و رئیس جمهور کشورش برای آقای رئیسی اظهار داشت: آفریقای جنوبی خواهان گسترش همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران است. هیچگاه تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران را به رسمیت نشناختیم و بر این باور هستیم که به موازات غلبه بر تحریم ها، سطح روابط دوجانبه را ارتقا دهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۱°    ۱۸.۷۹°