تاکید رئیس مجلس بر لزوم توسعه روابط تهران - میسنک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۳۱۱۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس مجلس بلاروس گفت: توسعه فعالیت‌های اقتصادی دوجانبه در گرو عادی‌سازی ارتباطات مالی دو کشور است و باید روابط بانکی فیمابین تسهیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، آقای محمد باقر قالیباف در دیدار ولادیمیر آندریچنکو رئیس مجلس نمایندگان جمهوری بلاروس و در حاشیه مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران مناسبات فیمابین دو کشور را دوستانه و رو به رشد خواند و افزود: تعمیق و تقویت ارتباطات دوستانه فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس در عرصه‌های مختلف بویژه در عرصه پارلمانی، نقش مؤثری در کمک به افزایش سطح همکاری‌های دو کشور و رفع موانع توسعه همکاری‌های فیمابین دارد.
 
تاکید رئیس مجلس بر لزوم توسعه روابط تهران - میسنک

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تعاملات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، صنعتی، کشاورزی، علمی - آموزشی و تبادلات مالی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی افزود: همچنین باید روابط بانکی فیمابین را برای استفاده از ظرفیت‌های حوزه صنعتی، خدمات فنی، حمل و نقل، کشاورزی، پتروشیمی و نفت روان‌تر کنیم.

آقای قالیباف همچنین با محکوم کردن تحریم‌های ظالمانه غرب علیه دو کشور و تاکید بر اینکه توسعه فعالیت‌های اقتصادی در گرو عادی‌سازی ارتباطات مالی دو کشور است، گفت: توسعه مراودات بیشتر میان تهران و مینسک در زمینه‌های مختلف موجب شکست تلاش‌های دشمنان دو ملت و توسعه و پیشرفت دو کشور خواهد شد.

وی در پایان این دیدار با تاکید بر اهمیت نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور گفت: افزایش ارتباطات و همکاری‌های پارلمانی و تبادل تجارب، نقش مهمی در در تقویت مناسبات فیمابین دارد.

ولادیمیر آندریچنکو رئیس مجلس بلاروس نیز در این دیدار بر ضرورت افزایش ارتباط میان مجالس دو کشور تاکید کرد و افزود: تعاملات پارلمانی و ارتباط نمایندگان بخش‌های مختلف مجالس دو کشور از جمله کمیسیون‌ها و گروه‌های دوستی - پارلمانی، نقش مهمی در توسعه مناسبات دوجانبه و پیشبرد همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی دارد.

وی گفت: توانمندی‌های فراوان و نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان موجب شده تا افزایش تعامل در بخش‌های مختلف با ایران مورد توجه و پیگیری دولت و مجلس بلاروس قرار گیرد. br/ رئیس مجلس بلاروس در ادامه تصریح کرد: شناخت و استفاده از توانمندی‌های مختلف و فراوانی که در دو کشور وجود دارد می‌تواند سطح مبادلات و همکاری‌های مینسک - تهران را افزایش دهد و در این مسیر، مجالس دو کشور نقش مؤثری در کمک به دولت‌ها ایفاء می‌کنند.

آندریچنکو در پایان این دیدار بر آمادگی دولت و پارلمان این کشور برای گسترش مناسبات همه جانبه با کشورمان بویژه در عرصه‌های اقتصادی، فنی، صنعتی و کشاورزی تاکید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۳.۵۹°