۸۰ درصد تخت‌های بیمارستانی اشغال شده اند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۸۲۳۱۳۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۲
معاون کل وزارت بهداشت گفت: شرایط فعلی افزایش مبتلایان به کرونا ناشی از تناقض‌های رفتاری و مسافرت‌های نا به هنگام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر"ایرج حریرچی" با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور گفت: در حال حاضر کشور از نظر میزان ابتلا، بستری و مرگ و میر‌های ناشی از بیماری کرونا یکی از بدترین شرایط را کشور از زمان شیوع این بیماری در ایران تجربه می‌کند.

معاون کل وزارت بهداشت افزود:در شرایط فعلی راه اصلی رفع این اوضاع، انجام واکسیناسیون در کشور است که خوشبختانه امروزه تزریق واکسن به آمار ۵۹۹ هزار نفر رسیده است. از مردم درخواست دارم که دستورالعمل‌های بهداشتی را مانند زدن ماسک هنگام خروج از منزل تا رسیدن به نامه، پرهیز از برگزاری دورهمی و مهمانی‌ها و عدم تردد‌های غیر ضروری در کشور رعایت کنند.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: عدم اقدام مناسب دستگاه‌های اجرایی محیطی، ندانستن عواقب بیماری کرونا توسط مردم، تناقض‌های رفتاری، میایل معیشتی و ترجیحات فردی مانند انجام مسافرت تا باعث بروز چنین شرایطی بدی در کشور شده است من از مردم درخواست دارم با همکاری خوب شان این مدت را تحمل کرده تا کشور به یک شرایط پایدار در این پیک پنجم برسد.

وی بیان کرد: واکسیناسیون با سرعت بالایی در کشور در حال انجام است و شرایط مناسب در کشور با رعایت شیوه نامه‌ها توسط مردم ایجاد خواهد شد.

حریرچی با اشاره به آخرین وضعیت تخت‌های بیمارستانی گفت: در حال حاضر با توجه به افزایش تعدادبستری بیماران کرونایی و بیشتر شدن میزان ابتلا، پذیرش بیماران و مراجعه کنندگان با مشکلاتی انجام می‌شود. میران اشغال تخت‌های بیمارستانی اصلی در حدود ۸۰ درصد بود که با توجه به افزایش بیماران بستری، مبتلا و ظرفیت بیمارستان‌ها رسیدگی به بیماران غیر کرونایی نیز دچار مسائلی شده است.
برچسب ها: کرونا ، حریرچی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۹.۷۹°