زالی: تزریق ۲ میلیون و ۵۹۰ هزار دز واکسن در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۲۷۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۵۹۰ هزار دز واکسن کرونا در تهران تزریق شده است که ۶۰۳ هزار نفر هر دو دز را دریافت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا دکتر علیرضا زالی افزود: در گروه سنی بالای ۸۰ سال در استان تهران و اکثر استان‌ها میزان واکسیناسیون به ۸۶ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: در گروه سنی بین ۷۰ تا ۸۰ سال این عدد به ۸۲ درصد رسیده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران توضیح داد: در گروه ۶۵ تا ۷۰ سال این عدد ۷۱ درصد است و در گروه ۶۰ تا ۶۵ سال هم ۵۹ درصد واکسن خود را دریافت کردند.

واکسن کرونا تنها عامل کاهش مرگ و میر

زالی اضافه کرد: واکسن کرونا تنها عاملی است که درحال حاضر می‌تواند میزان مرگ و میر، بستری در بخش‌های ویژه و ابتلای شدید را کاهش دهد.

وی گفت: هرگونه تاخیر در روند واکسیناسیون به خصوص در گروه سنی پرمخاطره و سالمندان، بسیار مخاطره آفرین خواهد بود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از شهروندان تقاضا کرد که در صورت قرار گرفتن در اولویت تزریق واکسن، نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی با بیان اینک در این روز‌های سخت کرونایی حتما اقدام به تزریق واکسن اقدام کنند تا از خطر بیماری بکاهد، اظهار داشت: تمام مطالعات بین المللی نشان می‌دهد باوجود شایع شدن سوش دلتا در بسیاری از کشور‌ها از جمله ایران، واکسن همچنان به عنوان یک راهکار منطقی، سهل الوصول، کارا و سریع الاثر تلقی می‌شود.

زالی تاکید کرد: واکسیناسیون کرونا شرط لازم برای ابتلا نشدن است و شرط کافی رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی است و به همین دلیل مردم باید این موارد را همچنان رعایت کنند. مردم همچنان استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و حضور نیافتن در تجمعات و مراسمات را رعایت کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷.۷۹°    ۱۸.۹۹°