۹ دستور رئیس جمهور در جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۳۴۵۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴
پس از بازدید امروز (سه‌شنبه) حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی از یکی از مراکز تزریق واکسن و بخش کرونای بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، جلسه اضطراری ستاد کرونا به ریاست وی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در این جلسه پس از استماع گزارش اعضای ستاد، با توجه به تشدید وضعیت بیماری کرونا در کشور و افزایش شیوع و ابتلا در روزهای گذشته، دستورات فوری برای مقابله و مهار کرونا صادر کرد.

تأمین فوری اقلام درمانی بالاخص سرم و اکسیژن، بازنگری در پروتکل‌های بهداشتی و تعیین ضمانت اجرا برای آن، تمهید واردات واکسن به میزان مورد نیاز به منظور قطع زنجیره انتقال تا قبل از آغاز فصل سرما، تأمین بدون محدودیت ارز برای واردات واکسن از جمله دستورات مهم رئیس جمهور در این جلسه بود.

سازماندهی جدید ظرفیت های مردمی و نیروهای مسلح برای ارائه خدمات درمانی و اقدامات پیشگیرانه، بازطراحی و ارتقای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و اجرای آن، چند شیفته شدن مراکز تزریق واکسن به منظور پیشگیری از ازدحام و تسریع در انجام واکسیناسیون، اولویت در پرداخت مطالبات معوقه کادر درمان و افزایش نیروی انسانی کادر درمان با استفاده از ظرفیت دانشجویان دانشکده‌های پزشکی و پرستاری و نیروهای داوطلب مردمی از دیگر دستورات حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در جلسه اضطراری ستاد کرونا بود.

همچنین در این جلسه مقرر شد به منظور کنترل پیک پنجم کرونا، قرارگاه مبارزه با کرونا جزئیات تعطیلات هفته آتی را بررسی و برای تصویب، پیشنهاد کند.

کمیته ویژه مقابله با کرونا که با دستور روز شنبه رئیس جمهور تشکیل شده است، طرح جامع تحول در نحوه مقابله با ویروس کرونا شامل راه حل‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را به ستاد ملی کرونا ارائه خواهد کرد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۹۹°    ۵.۹۹°