قانون پیش‌فروش ساختمان؛ هشدارها و راهکارها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 04 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۳۴۶۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۱
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به آنکه متولی اصلی اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است، اما این قانون اجرا نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 صدیف بدری، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه "تیتر امشب" با اشاره به قانون پیش‌فروش ساختمان گفت: قانون پیش‌فروش ساختمان مصوب سال ۸۹ و آیین‌نامه اجرایی آن هم مصوب سال ۹۳ است.

وی افزود: قانون پیش‌فروش ساختمان ۲۵ ماده دارد و در آن تمام مراحل پیش‌فروش تعریف شده است، اما متأسفانه این قانون از طرف فروشندگان، سازندگان و خریداران اجرا نمی‌شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متولی اصلی اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

بدری گفت: شناسنامه فنی و ملکی قانون پیش فروش ساختمان با شناسنامه فنی و ملکی نظام مهندسی فرقی ندارد، اما اجرا نمی‌شود.

مهدی روانشادنیا، کارشناس مسکن دیگر مهمان برنامه گفت: فاصله زیاد قانون پیش‌فروش ساختمان با عرف، تناقض این قانون با برخی قوانین دیگر حوزه مسکن و نوشتن قانون برای هر موضوعی از جمله دلایل اجرایی نشدن قانون پیش‌فروش ساختمان است.

وی با بیان اینکه در حوزه سخت و ساز قوانین متنوعی وجود دارد، افزود: اکنون وقت آن رسیده که قانون جامعی در حوزه ساخت و ساز در مجلس تصویب و جایگزین قوانین قبلی شود.

 
ایرج رهبر، نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان گفت: قانون پیش‌فروش ساختمان به جای آنکه روند پیش‌فروش را تسهیل و قراردادها را سروسامان دهد نه تنها مشکلات را رفع نکرد بلکه بر مشکلات موجود افزود.

 
موسی نجفی مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون گفت: دلیلی ندارد اگر قانونی اجرا نمی‌شود ما هم نسبت به آن بی تفاوت باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۱۲.۹۹°