بستری کرونای دلتا سه برابر پیک‌های قبل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۵۶۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
وزیر بهداشت گفت: متوسط بستری بیماران مبتلا به سویه دلتا ۱۳.۷ روز است که این میزان بار بستری حدود سه برابر پیک‌های قبلی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سعید نمکی چهارشنبه شب در جلسه قرارگاه عملیاتی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای استان خراسان رضوی با بیان این‌که تقویت مراکز سطوح یک و دو ارائه دهنده خدمات به بیماران کرونایی، بار مراجعه به بیمارستان‌ها را کاهش می‌دهد، اظهار کرد: باید این دسته از مراکز به ویژه در مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار بیش از پیش افزایش یابد.

وی با بیان این‌که در پیک پنجم، متوسط بستری بیماران مبتلا به سویه دلتا ۱۳.۷ روز است که این میزان بار بستری حدود سه برابر پیک‌های قبلی است، ادامه داد: تقویت مراکز بستری موقت و بیمارستان‌های ارائه دهنده رمدسیویر، تقویت مراکز سرپایی، افزایش تست‌های غربالگری و انجام قرنطینه بیماران از جمله راهکار‌های کاهش بار مراجعه به مراکز درمانی به شمار می‌رود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بیان کرد: وزارت بهداشت با تمام توان برای اختصاص واکسن، نیروی انسانی، تأمین منابع مالی و سایر موارد، حمایت‌های لازم را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد خواهد داشت.

وی افزود: امیدواریم با تدابیر و تصمیم‌های اتخاذ شده و تأمین کمبود‌های این دانشگاه بتوانیم بار مراجعه به مراکز درمانی و در نهایت موارد بستری و سرپایی را کاهش دهیم.

نمکی اضافه کرد: اگر طرح بستری‌های موقت و سرپایی در درمان کرونا نبود، کشور با کمبود ۲۰۰ هزار تخت بیمارستانی مواجه می‌شد و اکنون روزانه ۲۵ هزار نفر بیمار کرونایی به صورت موقت بستری شده و دارو دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: بیشتر بیمارستان‌ها مشکل اکسیژن داشتند که در یکسال اخیر با راه‌اندازی ۵۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز جدید، تلاش شد این مشکل به حداقل برسد.

وی اضافه کرد: در این دوره جفای بزرگی بر خدمت‌گذاران و مدافعان سلامت شد، اما آنان جسورانه بار بزرگی را تحمل کرده و در مقابل ناسپاسی برخی، به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌گفتم که شما با خدا معامله کرده‌اید و نگران چیزی نباشید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۷.۹۹°