توضیحات سفارت روسیه درباره عکس جنجالی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۳۵۷۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
به نوشته صفحه رسمی سفارت روسیه در تهران؛ تصویر منتشر شده از دیدار سفرای انگلیس و روسیه زمینه ضد ایرانی ندارد و قرار نبوده احساسات مردم کشور دوست، ایران را آزرده کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ پس از انتشار عکسی حاشیه ساز از دیدار سفرای انگلیس و روسیه در تهران در محل سفارت روسیه، صفحه رسمی این سفارتخانه در فضای مجازی توضیحاتی را منتشر کرد.
 
در این توضیح آمده است: «با توجه به واکنش‌های انجام‌شده به تصویر منتشرشده از سوی ما، می‌خواهیم دقت کنیم که این تصویر زمینه ضد ایرانی ندارد و قرار نبود احساسات مردم کشور دوست، ایران را آزرده کنیم.
تنها معنای این عکس یادآوری و ادای احترام به تلاش‌های مشترک دولت‌های متحد علیه نازیسم در جنگ جهانی دوم بود.
 
ایران دوست و همسایه ماست و به تقویت روابط مبتنی بر احترام متقابل ادامه می‌دهیم».
روز گذشته سایمون شرکلیف سفیر جدید انگلیس به سفارت روسیه در تهران رفت و در همان محلی که روزولت، چرچیل و استالین در سال ۱۳۲۲، کنفرانس تهران را بدون اطلاع ایران برگزار کردند، با سفیر روسیه عکس یادگاری گرفت. صندلی آمریکا را هم خالی گذاشته‌اند. این عکس با واکنش‌های زیادی از سوی مقامات و کاربران ایرانی رو به رو شده است.
 
آقای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه شخصی اش در این باره نوشت: «لازم است یادآور شوم که اوت ۲۰۲۱، نه اوت ۱۹۴۱ است و نه دسامبر ۱۹۴۳. مردم ایران نشان داده‌اند - از جمله در طول مذاکرات برجام - که سرنوشت آن‌ها هرگز نمی‌تواند برآمده از تصمیمات سفارت‌های خارجی یا قدرت‌های خارجی باشد».
 
آقای محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در فضای مجازی نوشت: «هر دو سفیر باید فوراً به طور رسمی بابت اقدام انجام شده عذرخواهی کنند در غیر اینصورت واکنش قاطع دیپلماتیک ضروری خواهد بود».
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۵۹°    ۴.۹۹°