آماده بودن سامانه‌های پدافند هوایی در دهانه خلیج فارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۳۵۸۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: آماده به کار بودن سامانه‌های راداری و موشکی پدافند هوایی در دهانه خلیج فارس و دریای عمان کاملا ملموس است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد در بازدید و ارزیابی سامانه‌های راداری و موشکی مستقر در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق کشور، گفت: امروز نیروی پدافند در تمامی یگان‌ها به ویژه منطقه پدافند هوایی جنوب شرق، از صیانت هوایی به سیادت هوایی رسیده است.

وی گفت: با وجود اعمال انواع تحریم‌ها و محدودیت ها، پیشرفت نیروی پدافند در حوزه‌ی طراحی و ساخت انواع سامانه‌های راداری و موشکیِ به روز، بیش از پیش تقویت خواهد شد و قطعا این صلابت و اقتدار پایانی نخواهد داشت.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در بازدید از مرکز عملیات منطقه‌ای خلیج فارس (SOC) که مسئولیت شناسایی و هدایت پرواز‌های منطقه، رهگیری اهداف و تصمیم گیری در رابطه با آن‌ها را بر عهده دارد، افزود: امنیت خلیج همیشه فارس و دریای عمان توسط ایران و کشور‌های همسایه تأمین می‌شود.

امیر سرتیپ صباحی فرد افزود: پدافند هوایی ارتش امروز توانمندی مقابله و برخورد قاطع و محکم با هر شیطنتی را که نشان از برهم زدن امنیت منطقه داشته باشد، دارد.

وی با تاکید بر آماده به کار بودن سامانه سلاح‌های موشکی و چشمان بینای پدافند در دهانه خلیج فارس، بخشی از سامانه‌های راداری و موشکی بویژه سایت رادار فتح۱۴را ارزیابی فنی و عملیاتی کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۵۹°    ۳.۹۹°