سینما و دولت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۳۶۱۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴
تهیه کننده سینما مطالبه اصلی سینماگران از دولت را تغییر در ساختار سینما اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"مجتبی فرآورده" تهیه کننده سینما در برنامه شهر فرنگ از مطالبه سینما از دولت گفت و افزود: سینما از دولت مطالباتی دارد. همین که ۳۰۰ فیلم منتظر اکران و ۶۰ فیلم درخواست پروانه نمایش است نشان از وضعیت بحرانی در سینما است.

فرآورده مطالبه را بر تغییر ساختار مطرح کرد و افزود: باید براساس و امور سینما بازنگری شود.
مجتبی فرآورده با بیان اینکه تاکنون سکان داران سینما هیچ برنامه ای نداشته اند، افزود: سینما نیازمند یک بازسازی اساسی است. 
او گفت: سینما، سینمای خانگی را مفت از دست داد. هنوز تکلیف سینما مشخص نیست. در تعریف تغییر در ساختار سینما باید ببینیم چه چیزی از جان سینما می خواهیم.

"محمدرضا مصباح" دیگر تهیه کننده مهمان هم گفت: با تغییر دولت‌ها تغییری در ساز و کار سازمان سینمایی کشور بوجود نمی‌آید. هوای تازه به فضای سینما دمیده نمی‌شود.

او گفت: تمرکز و نگاه به ساختار سینمایی باید اتفاق بیفتد و دولت باید سینما را از خود بداند. نباید فاصله‌ای بین سینما و دولت وجود داشته باشد.

مصباح رسانه ملی را نماد دولت ارزیابی کرد و افزود: رقابت و کدورت پنهانی بین سینما و تلویزیون وجود دارد. نباید بین این دو رقابتی وجود داشته باشد و تلویزیون باید برای سینما تبلیغ کند.

او گفت: سینما دارای یک فضای فرهنگی است که تلویزیون باید از آن استفاده کند. مصباح خواستار تعامل رسانه‌ی ملی با سینما شد.

محمدرضا مصباح تهیه کننده سینما بزرگترین مشکل کشور را نبود قانون مدون اعلام کرد و گفت: برای نخستین بار فیلم سینمایی "یدو" با تعامل با تلویزیون پخش شد.

برچسب ها: سینما ، کرونا ، اکران
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۳۹°    ۳۱.۳۹°