تصمیم گیری‌های جدید، برای مبارزه با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۶۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
رئیس جمهور در جلسه صبح امروزِ کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت برای اختصاص ارز به واردات واکسن کرونا هیچ مشکلی وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رئیسی گفت: واردات واکسن، همزمان با تولید داخلی سرعت گرفته و این اولویت دولت، را معاون اول با جدیت پیگیری می‌کند. رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد در زمان کوتاهی شاهد واکسینه شدن درصد زیادی از مردم باشیم. رئیس جمهور تاکید کرد صف‌هایی که در رابطه با واکسیناسیون و تهیه دارو شکل می‌گیرد بایستی سریعا جمع شوند. آقای رئیسی گفت: دارو به اندازه کافی وجود دارد و روند واکسیناسیون نیز سرعت خواهد گرفت.
رئیس جمهور گفت: مشارکت و همکاری همدلانه آحاد مردم در رعایت اصول بهداشتی به منظور کنترل ویروس کرونا ضروری است.
آقای رئیسی افزود: کسب و کار مردم در کنار صیانت از سلامت و جان آنان اهمیت دارد.
رئیس جمهور پرهیز از تردد‌های غیر ضروری و نقش آن در جلوگیری از شیوع ویروس را مورد تاکید قرار داد و گفت: کاهش تردد از جمله مسائل محوری در روند کنترل ویروس است ولذا تردد‌ها باید در ۱۰ روز آینده به شکل محسوس کاهش یابد.
آقای رئیسی با تاکید بر لزوم رعایت تمامی اصول بهداشتی در مراسم عزاداری و سوگواری ایام محرم، گفت: اعتقاد و باور قلبی داریم که این سوگواری‌ها می‌تواند تاثیر مثبتی در روح و روان جامعه و زندگی مردم داشته باشد، اما رعایت اصول بهداشتی در مراسم عزا و سوگواری‌ها امری ضروری است و حفظ و صیانت از جان مردم اولویت دارد.
در این جلسه، کمیته‌های بهداشت و درمان، قرارگاه عملیاتی و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا گزارشی از روند شیوع ویروس و اقدامات انجام شده برای مقابله با آن و آخرین جمع‌بندی و هماهنگی‌های انجام شده برای مقابله و کنترل جدی موج پنجم کرونا ارائه کرد و کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی نیز موظف شد، شرایط موجود را برای افکار عمومی تبیین و در این زمینه پیوست فرهنگی و رسانه‌ای را تنظیم کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۹۹°    ۲۳.۹۹°