کاهش دمای هوای استان تهران از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۶۶۳
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
هواشناسی: کاهش دمای هوای استان تهران از فردا (شنبه ۲۳ مرداد) و کیفیت مطلوب برای هوای پایتخت طی امروز (۲۲ مرداد) پیش‌بینی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: آسمان استان تهران طی چهار روز آینده صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات گاهی افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
در این مدت گاهی وزش باد نسبتا شدید با احتمال خیزش گرد و خاک به ویژه در ساعات بعداز ظهر در بخش‌هایی از نیمه جنوبی و غربی استان مورد انتظار است. از فردا تا دوشنبه (۲۳ تا ۲۵ مردادماه) روند کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.
 
کاهش تندی باد تا صبح روز شنبه (۲۳ مردادماه) همراه با آغاز تردد خودرو‌ها در نخستین روز هفته شرایط مناسب جهت تجمع آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.
 
افزایش تندی باد طی روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، با این حال با افزایش دما احتمال کاهش کیفیت هوا به دلیل تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت. 
 
با تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی شنبه کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.
 
همچنین بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته با آلاینده شاخص دی‌اکسید نیتروژن ۸۷ و در شرایط قابل قبول بود. کیفیت امروز هوای پایتخت با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ۷۲ است و در شرایط قابل قبول قرار دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۱۲.۹۹°