دستور مخبر برای بررسی راه‌های جلوگیری از افزایش قیمت لبنیات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 05 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۶۶۵
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
معاون اول رئیس‌جمهور دستور داد تا ضمن تشکیل جلسات فوری در هفته آتی به منظور بررسی راهکار‌های کوتاه‌مدت و سریع جلوگیری از افزایش قیمت شیر و لبنیات مصرف عام مردم، عوامل اصلی افزایش ناگهانی قیمت شیر در روز‌های گذشته پیگیری و بررسی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول ریاست جمهوری، «محمد مخبر» صبح امروز جمعه در جلسه کارگروه تنظیم بازار و کالا‌های اساسی که به دستور رئیس‌جمهوری و برای بررسی اقدامات لازم و فوری برای کنترل بازار شیر و لبنیات برگزار شد، با اشاره به نگرانی‌های موجود در جامعه نسبت به افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی افزود: دولت سیزدهم به دنبال تامین منافع تولیدکنندگان و در عین حال رفع نیاز‌های مصرفی عام و مورد نیاز مردم در بخش شیر و لبنیات است.

وی با تاکید بر اینکه اگر امور به دست متولیان اصلی از جمله اتحادیه‌ها و تولیدکنندگان باشد، بخشی بزرگی از مشکلات کشور حل می‌شود، اظهار داشت: باید هر صنفی در قیمت‌گذاری و نظارت بر تولید کالا‌های مورد نیاز مردم به ویژه شیر و لبنیات که سهم عمده‌ای در تامین سلامت مردم دارد، دارای اختیارات کافی باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه که با حضور وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، کشور و همچنین رییس کل بانک مرکزی و معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور برگزار شد، به نگرانی‌ها و دغدغه‌های دامداران و تولیدکنندگان شیر در زمینه تامین خوراک و نهاده‌های دامی اشاره و تصریح کرد: ارایه تسهیلات به دامداران و تولیدکنندگان صنایع لبنی از جمله سیاست‌های دولت برای تنظیم بازار شیر و لبنیات است تا شیر ارزان با بیشترین سوددهی به تولیدکنندگان به دست مصرف‌کننده ایرانی برسد.

مخبر در این جلسه دستور داد ضمن تشکیل جلسات فوری در هفته آتی به منظور بررسی راهکار‌های کوتاه‌مدت و سریع جلوگیری از افزایش قیمت شیر و لبنیات مصرف عام مردم، عوامل اصلی افزایش ناگهانی قیمت شیر در روز‌های گذشته پیگیری و بررسی شود.

در ادامه این جلسه، وزاری جهاد کشاورزی و صمت از عوامل اصلی گرانی لبنیات در کشور و همچنین اقدامات و تمهیدات لازم در روز‌های گذشته به منظور ثبات و کنترل قیمت بازار شیر و لبنیات گزارشی ارایه کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۵۹°    ۲۶.۹۹°