آمریکا چند فرد، شرکت و نفتکش را تحریم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۶۷۳
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶
وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه سیاست‌های غیرقانونی یکجانبه گرایی تحریم ها، چند فرد، شرکت و یک نفتکش را به بهانه مشارکت در "شبکه قاچاق نفت" تحریم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود مدعی شد که این افراد با سپاه قدس ایران در ارتباط هستند.
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، اسامی یک فرد عمانی، چهار شرکت و یک نفتکش غیرایرانی تحت پرچم لیبریا را به بهانه ارتباط با سپاه به فهرست تحریم‌های خود افزود.
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در نیز حساب کاربری خود در توییتر در ادامه اعمال تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی کشورش مدعی شد واشنگتن اعضای یک "شبکه قاچاق بین المللی نفت" را که در ارتباط با سپاه قدس ایران هستند، تحریم می‌کند.

وزیر خارجه دولت بایدن در ادامه اعمال سیاست‌های شکست خورده فشار حداکثری آمریکا مدعی شد ما به افشا و ایجاد اختلال در فعالیت‌های حامیان نیروی قدس ادامه خواهیم داد.

این تحریم‌ها در حالی است که دولت جو بایدن منتقد سیاست‌های فشار حداکثری دولت جمهوریخواه دونالد ترامپ و مدعی بازگشت به برجام است، اما همچنان این سیاست‌های ناکام را دنبال می‌کند.
دولت دموکرات بایدن برغم گذشت بیش از ۶ ماه از روی کارآمدنش و وعده بازگشت به توافق هسته‌ای (برجام)، اما همچنان بر مواضع و حتی برخی سیاست‌های دولت قبل که خود آن‌ها را اشتباه می‌داند، اصرار دارد بی آنکه بخواهد تبعات خروج یکجانبه و غیرقانونی کشورش که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در اردیبهشت سال ۱۳۹۷ را بپذیرد.
لیکن جمهوری اسلامی ایران بار‌ها اعلام کرده در صورتی که آمریکا به عنوان ناقض اولیه برجام، به تعهدات خود بازگردد، حاضر است اقدامات جبرانی خود پس از خروج آمریکا از برجام را کنار بگذارد و به تعهدات مندرج در این توافق بازگردد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۷۹°    ۲۵.۹۹°