هیچگونه مشکلی برای تامین ماده اولیه سرم وجود ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۶۹۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: همه تولیدکنندگان سرم در ماه‌های گذشته با تمام ظرفیت و شبانه روزی در حال تولید و هیچ گونه مشکلی برای تامین ماده اولیه آن وجود ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شانه ساز با تاکید بر اینکه فقط دلیل کمبود مقطعی سرم در کشور بروز مشکل برای یکی از شرکت‌های تولیدکننده بوده است، گفت: همه تولیدکنندگان سرم در ماه‌های گذشته با تمام ظرفیت و شبانه روزی در حال تولید هستند و هیچ گونه مشکلی برای تامین ماده اولیه آن وجود ندارد.

وی افزود: سازمان غذا و دارو از ماه‌ها پیش و به دنبال اعلام مشکل یکی از شرکت‌های تولید کننده سرم، برنامه ریزی‌های لازم برای جبران کاهش تولید انجام داده بود.

شانه ساز اضافه کرد: در کنار فعالیت با حداکثر ظرفیت تولیدکنندگان، سازمان غذا و دارو تصمیم به واردات سرم گرفت که با توجه به تعهد کتبی شرکت‌های تولید کننده مبنی بر توانایی پوشش کامل نیاز کشور در محل مجلس، موضوع واردات منتفی شد، لیکن متاسفانه در ادامه تولیدکنندگان موفق به انجام تعهدات خود نشدند و البته افزایش مصرف محلول‌های تزریقی حجیم ناشی از مصرف دارو‌های مربوط به خیز پنجم کرونا نیز مزید بر علت شد.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای واردات هر چه سریعتر سرم و رفع کمبودها، توسط سازمان غذا و دارو انجام و از هفته گذشته روزانه چند صدهزار سرم وارد کشور شده است و مشکل به سرعت در حال مرتفع شدن است، اضافه کرد: کمبود‌های مقطعی فعلی هیچ ارتباطی با کمبود ارز و یا صرفه جویی ارزی ندارد، متاسفانه طی روز‌های اخیر برخی افراد با انگیزه‌های خاص و اظهارنظر‌های غیرمستند و جانبدارانه باعث تشویش اذهان عمومی در این شرایط حساس شده اند و بر این اساس پیگیری قضایی علیه این افراد توسط سازمان غذا و دارو انجام خواهد شد و در اسرع وقت از طریق مراجع قضایی مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۵.۹۹°