تدابیر جدید گمرک برای ترخیص سریع داروهای کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۳۷۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
معاون فنی گمرک گفت: مصوب شد ظرف ۲۴ ساعت اقلام دارویی و مواد اولیه در همه انبار‌های گمرک احصاء و طی یک هفته تعیین تکلیف شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی گمرک با حضور در برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰" گفت: گرچه همه کالا‌هایی که به گمرک وارد می‌شود باید هرچه سریعتر ترخیص شود، اما اقلام و کالا‌های دارویی به ویژه در حوزه کرونا حتی یک روز هم نباید در گمرک باقی بمانند.

وی با اشاره به ارزیابی مثبت عملکرد گمرک در ترخیص واکسن افزود: تمام محموله‎های دارویی پای پرواز و در حداقل زمان در مدت ۱۵ دقیقه از گمرک ترخیص شد.

معاون فنی گمرک بیان کرد: مصوب شد ظرف ۲۴ ساعت اقلام دارویی و مواد اولیه در همه انبار‌های گمرک احصاء و طی یک هفته تعیین تکلیف شوند.

محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: گمرک ایران، وزارت صمت، بانک مرکزی و سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت متولی اصلی ترخیص مواد اولیه دارویی از گمرک هستند. 

وی بیان کرد: داروهای دپو شده در انبار فرودگاه امام خمینی (ره) بدون هماهنگی ما وارد شده بود. واکسن‌ها و آنچه با ما هماهنگ می‌شود، پای هواپیما با هماهنگی گمرک ترخیص شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: علی‌رغم تحریم‌ها و مشکلات نقل و انتقال پول، پیش‌پرداخت واکسن‌ها را انجام دادیم و تا کنون حدود ۲۵ میلیون دُز واکسن وارد کشور شده است. طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده تا پایان شهریور ۳۰ میلیون دز واکسن وارد کشور کنیم.

شانه‌ساز افزود: همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان آبان‌ماه حدود ۸۰ میلیون دز واکسن وارد کشور می‌شود.

رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد: برخلاف تبلیغات و شایعات فضای مجازی از ۴۵ معرفی‌نامه به بخش خصوصی تنها یک مورد، آن هم یک شرکت دارویی خصوصی معتبر موفق به واردات واکسن شده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۲۶.۹۹°