سومین روز حضور وزیران پیشنهادی دولت در کمیسیون‌های مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۳۸۵۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
در سومین روز حضور وزرای پیشنهادی رئیس جمهور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، امروز هم نمایندگان به بررسی صلاحیت و برنامه‌های گزینه‌های پیشنهادی، می‌پردازند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در ادامه نشست‌های کمیسیون‌های تخصصی با وزرای پیشنهادی، امروز کمیته فرهنگی مجلس شورای اسلامی میزبان امیرعبدالهیان، وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه بود.

نصیرایی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: ارتباط و تقویت مراودات با همسایگان در حوزه سیاست خارجه، رویکرد اقتصادی در دیپلماسی، تقویت مناسبات فرهنگی و علمی با کشور‌های اسلامی و تقویت جبهه مقاومت از مسائل مورد بحث این جلسه بود.
 

خانم شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت هم گفت: کمیسیون بهداشت مجلس صبح میزبان وزیر پیشنهادی ارتباطات بود و در حال حاضر جلسه کمیسیون با حضور وزیر پیشنهادی اقتصاد در حال برگزاری است.

وی افزود: وزیر پیشنهادی اقتصاد برنامه‌های خود را ارائه داد و نمایندگان هم سوالات خود را پرسیدند.

خانم شیخی گفت: ۶ وزیر پیشنهادی دیگر هم تا غروب میهمان کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی خواهند بود.
 

آزادی خواه، سخنگوی کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس هم گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس امروز، میزبان اوجی وزیر پیشنهادی نفت بود و در حال حاضر این جلسه در حال برگزاری است.

وی گفت: بحث صادرات، جذب سرمایه گذار در حوزه نفت و گاز، صادرات گاز به کشور‌های همسایه و ... از مسائل مورد بحث این جلسه بود.
 
 
سخنگوی کمیسیون اقتصاد هم خبر داد: کمیسیون اقتصاد مجلس میزبان وزرای پیشنهادی ارتباطات و بهدشت در نوبت صبح بود.

آقای مرحبا افزود: عین اللهی، وزیر پیشنهادی بهداشت از اقتصاد سلامت، توزیع عادلانه تجهیزات و پزشکان متخصص در نقاط مختلف کشور و تقویت امکانات در مناطق محروم را از جمله برنامه‌های خود مطرح کرد.

سخنگوی کمیسیون اقتصاد گفت: زارع پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات سوابق علمی و برنامه‌های خود را ارائه کرد و نمایندگان هم در خصوص گسترش تکنولوژی‌های ارتباطی در نقاط مختلف کشور، استفاده از اینترنت با پهنای باند بهتر و موتور جستجوی ملی صحبت کردند.
 

کمیسیون صنایع مجلس هم میزبان وزیر کشور و وزیر ورزش و جوانان بود.

سخنگوی کمیسیون صنایع گفت: بحث اقدامات خانواده محور، شایستگی و تعهد استاندارن، اقدامات جدی در حوزه برخورد با مواد مخدر و معیشت مردم از اولویت‌های وزیر کشور بود.

عباسپور گفت: اولویت‌های سجادی، وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برنامه ریزی برای المپیک بعدی، ورزش همگانی و مسائل مربوط به جوانان بود.

وی افزود: در حال حاضر وزیر پیشنهادی دفاع در کمیسیون صنایع حضور دارد و بعد از ظهر هم وزرای پیشنهادی اقتصاد، نفت، آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی حضور خواهند داشت.
 
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی هم در خصوص حضور وزرای پیشنهادی اطلاعات و اقتصاد در کمیسیون گفت: وزیر پیشنهادی اطلاعات شرح مفصلی از تجربیات و سوابق خود ارائه دادند و با نگاه آسیب شناسانه مبتنی بر نقاط قوت و ضعف گزارش مفصلی دادند.

عباس زاده افزود: آنچه برای اعضای کمیسیون در ارزیابی گزینه پیشنهادی اطلاعات جالب بود این بود که آقای خطیب کار در سیستم اطلاعاتی و امنیتی را از پایه شروع کرده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جلسه چالشی با گزینه پیشنهادی وزیر اقتصاد درجریان است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وضعیت بانک‌ها، گمرک، بیمه و مکتب‌های اقتصادی از موارد مطرح شده در این جلسه است.
 
 

کمیسیون اجتماعی هم میزبان سه وزیر پیشنهادی دفاع، کشور و وزیر امور خارجه بود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی گفت: موضوع نیروی‌های مسلح، ارتباط با مسائل پشتیبانی و بازنشستگان و وضعیت ایثارگران از مسائل مطرح شده با وزیر پیشنهادی دفاع بود.

آقای انصاری افزود: مسائل هویتی و منطقه ای، سازمان امور اجتماعی و نظام اداره کار آمد با وزیر پیشنهادی کشور مطرح شد.

وی تصریح کرد: با حضور وزیر پیشنهادی امور خارجه درباره سیاست متوازن خارجی، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند با دنیا صحبت شد.
 
 
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات میزبان سه وزیر نیرو، صمت و ارتباطات بود.

آقای حاجی پور افزود: محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو، برنامه‌هایی را برای حل مشکل قطعی آب و برق ارائه کردند.

وی همچنین گفت: فاطمی امین، وزیر پیشنهادی صمت توجه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان داشتند.
 

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور هم خبر داد: وزیر پیشنهادی صمت تاکید جدی بر مردمی کردن حوزه ها‌ی تولید، پشتیبانی تولید و مانع زدایی داشت.

آقای نجابت افزود: وزیر پیشنهادی ارشاد بر ارتباط با اقشار مختلف حوزه مسئولیتی وزارت ارشاد از جمله هنرمندان و اصحاب رسانه تاکید کرد.

وی تصریح کرد: رساندن صادرات نفت به میزان مطلوب و جلوگیری از خام فروشی ۲ قول ویژه وزیر نفت بود.

آقای نجابت همچنین گفت: وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی قول‌های جدی در حوزه ساخت مسکن داد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۷۹°    ۹.۹۹°