توزیع "رمدسیویر" در حدود دو هزار داروخانه کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۳۸۸۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶
رئیس سازمان غذا و دارو از تامین و توزیع داروی "رمدسیویر" در یک هزار و ۹۸۷ داروخانه سراسر کشور گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"محمدرضا شانه‌ساز" رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ایران با ۸ تولید کننده داروی "رمدسیویر" سومین تولید کننده این دارو در سطح جهان است.

او علت کمبود این دارو در کشور را افزایش ابتلا به وبروس کرونا در پیک پنجم و مصرف ناگهانی آن اعلام کرد و افزود: با محدودیتی که وجود داشت تاکنون این دارو فقط در بیمارستان‌ها توزیع می‌شد.
 
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: قدیمی بودن یکی از شرکت‌های سرم سازی در کشور موجب تعطیلی آن شد و ۴ شرکت تولیدی دیگر متعهد به تامین سرم مورد نیاز کشور شدند.

او با بیان اینکه از ترکیه حدود ۲ میلیون واحد سرم وارد شده است افزود: تا نیمه اول شهریور ماه میزان تولید سرم در کشور از ۱۲ میلیون به ۱۷ میلیون واحد افزایش می‌یابد.

دکتر شانه ساز با بیان اینکه برای مصرف سه ماه داروی رمدسیویر در کشور وجود دارد، گفت: در حال حاضر یک هزار و ۹۸۷ داروخانه در کشور و ۴۹۰ داروخانه در استان تهران داروی رمدسیویر را توزیع می‌کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو در گفتگو با ۱۸:۳۰ توزیع دارو‌های ضد کرونا را در حدود ۲ هزار داروخانه کشور اعلام کرد و افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان غذا و دارو به آدرس: FDA.GOV.IR، نزدیک‌ترین داروخانه توزیع کننده به محل سکونت خود را تعیین و به آن مراجعه کنند.
 
دکتر محمدرضا شانه‌ساز گفت: متقاضیان از اصالت دارو مطلع شوند.
 
دکتر "حمید خیری" عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان از کمبود سرم در کشور گفت و افزود: ایران هم مانند هر کشور دیگری ذخیره استراتژیک دارو دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۹۹°    ۲۱.۹۹°