بررسی شرایط تحقق محدودیت ها در وزارت کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 02 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۸۹۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
در هفتاد و نهمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا، شرایط تحقق محدودیت ها در نخستین روز از تعطیلات شش روزه برای مقابله با شیوع گسترده بیماری، بررسی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هفتاد و نهمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با حضور حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزرات بهداشت و نمایندگان دستگاه‌های ذی ربط با دستور کار بررسی مساله تردد‌ها و مسافرت‌های زمینی و همچنین روند واکسیناسیون سراسری در کشور برگزار شد.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با اشاره به رسالت اصلی کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که تصمیم سازی برای ستاد ملی کروناست؛ مساله مرز‌ها و مسافرت‌های زمینی و هوایی به کشور که همواره به مثابه عامل انتقال بیماری کرونا مطرح است را مورد توجه قرار داد و گفت: در این خصوص مقرر شد نظارت‌ها به نحو دقیق‌تر محقق شود و تست‌های لازم کرونایی نظیر پی سی آر گرفته شود.

دکتر علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت و سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه، شرایط بیماری در کشور، واقعا ویژه و خطیر است؛ تصریح کرد: در این شرایط باید همه ظرفیت‌ها و امکانات کشور به میدان آید و نباید مسئولیت صرفا بر دوش نیروی انتظامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بیفتد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها باید، پروتکل‌ها و موارد اعلامی ممنوعیت‌ها به صورت دقیق و کامل اجرایی گردد و طبیعی است که اجرای ناقص، نمی‌تواند نتیجه مثبت در مهار بیماری بدست آورد.
در هفتاد و نهمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا، شرایط تحقق محدودیت‌ها در نخستین روز از تعطیلات شش روزه برای مقابله با شیوع گسترده بیماری، مورد بررسی قرار گرفت.

محور‌های محدودیت‌های کرونایی در تعطیلات شش روزه که از امروز (دوشنبه) ۲۵ مرداد ماه آغاز شد تا ۳۰ مرداد ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.

همه ادارات دولتی به جز اداراتی که برای ارائه خدمت به مردم ضروری هستند، بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، بورس و ... هم تعطیل هستند؛ بنابراین فقط اداراتی که خدماتشان ضروری است آن هم با یک‌سوم نیرو فعالیت می‌کنند.

تردد‌های بین شهری هم در بیش از ۳۵۰ شهر قرمز و نارنجی از ظهر امروز تا شنبه ۵ شهریور ممنوع است و تخلف از آن جریمه یک میلیون تومانی بهمراه دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۶.۹۹°