دفاع پلوسی از عملکرد بایدن در قبال بحران افغانستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۳۹۰۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۳
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پی افزایش انتقاد‌ها به سیاست جو بایدن در قبال بحران افغانستان که منجر به سقوط دولت کابل و تسلط طالبان بر این کشور شده است، از عملکرد بایدن دفاع کرد و آن را شایسته تقدیر خواند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 پلوسی در بیانیه‌ای بدون اشاره به اینکه بحران کنونی افغانستان حاصل سیاست غیرمسئولانه رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از آن کشور است، مدعی شد بایدن به علت رهبری قوی و تمرکز استثنایی بر روند پایان دخالت نظامی در افغانستان، شایسته تقدیر است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا افزود کنگره همچنان به دریافت گزارش‌ها از دولت بایدن درباره تحولات امنیتی در افغانستان ادامه می‌دهد.
 
وی بدون اشاره به سیاست‌های بحران آفرین کشورش طی دو دهه اشغال افغانستان مدعی شدآمریکا و جامعه جهانی باید برای حمایت و دفاع از ملت افغانستان به ویژه اقشار آسیب پذیر این کشور متحد شوند.
نیرو‌های طالبان روز یکشنبه وارد کابل شدند و کنترل کامل افغانستان به دست این گروه افتاده است.
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز در اولین واکنش به سقوط دولت کابل طی سخنانی در کاخ سفید، اشتباهات متعدد در افغانستان در طول دو دهه حضور نظامی ایالات متحده در این کشور را پذیرفت و مسئولیت وضعیت فعلی را که در افغانستان حکمفرما است، به عهده گرفت.

وی با ابراز پشیمانی نسبت به دو دهه اشغال افغانستان توسط دولت‌های ایالات متحده گفت: من مردم آمریکا را با این ادعا که فقط با کمی بیشتر ماندن در افغانستان همه چیز تغییر می‌یابد، گمراه نمی‌کنم. همچنین من از مسئولیت خود در مورد این که امروز در کجا هستیم و چگونه باید از اینجا جلو برویم کوتاه نخواهم آمد.

این در حالی است که بایدن درسخنرانی ۱۷ تیرماه خود که پایان ماموریت نیرو‌های نظامی آمریکا از افغانستان را ۳۱ اوت (۹ شهریور) اعلام کرد، گفته بود: تسلط طالبان بر افغانستان حتمی نیست و دولت افغانستان مانند هر دولتی دارای نیرو‌های نظامی و تجهیزات است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۵۹°    ۲۲.۹۹°