رفع مشکلات مردم، ماموریت اصلی دولت سیزدهم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۳۹۲۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه رئیس جمهوری رفع مشکلات مردم را ماموریت اصلی خود و دولت سیزدهم می‌داند، گفت: دغدغه آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، مشکلات مردم ناشی از بیماری کروناست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، غلامحسین اسماعیلی صبح امروز (سه‌شنبه) و در مراسم افتتاح داروخانه اختصاصی بیماران کرونایی در جنب داروخانه ۲۹ فروردین میدان حُر تهران تصریح کرد: امروز مشکلات مردم ناشی از بیماری کرونا، دغدغه رئیس جمهوری است. رئیس جمهوری رفع مشکلات مردم را ماموریت اصلی خود و دولت سیزدهم می‌داند و هر جایی که پژواکی از مردم برسد، وارد میدان می‌شود و با دستورات موکد تلاش می‌کند که مشکلات مردم برطرف شود.

وی افزود: سال‌ها این سوال در ذهن مردم شکل گرفته بود که آیا این مشکلات قابل حل است یا خیر؟ یا اینکه باید با مشکلات بسازیم.

رئیس دفتر رئیس جمهوری تاکید کرد: این دیدگاه که «ما نمی‌توانیم»، «نمی‌شود»، «شدنی نیست» و «امکان ندارد» در قاموس و فرهنگ دولت سیزدهم جایگاهی ندارد.

وی در ادامه گفت: آنچه در این روز‌ها اتفاق افتاد و تلاشی که عزیزان ما در ارتش و به ویژه نیروی زمینی ارتش انجام دادند، احداث داروخانه اختصاصی بیماران کرونایی بعد از حضور رئیس جمهوری در داروخانه ۲۹ فروردین ارتش بود که ثابت کرد «ما می‌توانیم».

اسماعیلی با قدردانی از اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو گفت: رییس جمهور دستور دادند که ظرف ۴۸ ساعت ۱۰۰ داروخانه در تهران و در ادامه ۳۰۰ داروخانه به بیماران کرونایی اختصاص داده شود.

وی افزود: بنابر گزارشی که دکتر شانه ساز اعلام کرد، امروز در تهران ۴۹۰ داروخان و در سراسر کشور نزدیک به دو هزار داروخانه دارو‌های بیماران کرونایی را توزیع می‌کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: این اقدام این پیام را دارد که اولا با پیگیری‌های انجام شده دارو به حد نیاز تامین شده است و در اختیار مردم قرار دارد و بنابراین مردم دغدغه تامین دارو نداشته باشند. اگر دارو تامین نبود، نمی‌توانستیم امروز تعداد داروخانه‌های توزیع کرونایی را در تهران به ۴۹۰ و در کشور به ۲ هزار داروخانه برسانیم این بدان معناست که دارو به اندازه کافی تامین شده است.

اسماعیلی گفت: پیام دیگر این است که این اقدام شدنی بود و فقط اراده می‌خواست که این اراده را دولت سیزدهم در بخش‌های مختلف به وجود آورده است.

وی افزود: من از همه کسانی که به هر شکلی به این مردم در دوران گرفتاری خدمت می‌رسانند، تشکر می‌کنم. از عزیزان‌مان در ارتش جمهوری اسلامی و به ویژه امیر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی که اهتمام به خرج دادند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نکردند، تشکر می‌کنم. همه دستورات رییس جمهوری امروز به اجرا درآمده است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ضمن قدردانی مجدد از وزارت بهداشت، کادر درمان، داروخانه‌ها و سازمان غذا و دارو به خاطر تامین دارو‌های مورد نیاز مردم گفت: مشخص شد که کار جهادی نتیجه دارد و ما امروز برای غلبه بر مشکلات یک راه داریم و آن فرهنگ جهادی است، با کار جهادی و فرهنگ مجاهدت می‌توان بر همه مشکلات کشور یکی بعد از دیگری غلبه کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۵.۹۹°