شبکه برق کشور همچنان نیازمند مدیریت بار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۳۹۸۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
معاون وزیر نیرو گفت: حفظ پایداری در شبکه برق همچنان نیازمند رعایت الگوی مصرف و مدیریت بار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
همایون حائری در جلسه‌ای ویدیو کنفرانسی با شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع سراسر کشور با اشاره به اینکه، روز‌های پشت سر گذاشته شده برای صنعت برق بسیار سخت بوده است افزود: با تلاش و همت همگی همکاران تا این لحظه تامین و توزیع برق مدیریت شده است.

حایری مدیریت ۱۴ هزار مگاوات کمبود را کاری بسیار دشوار خواند و گفت: ۱۴ هزار مگاوات کمبود با حرکتی یکپارچه توسط همکاران صنعت برق انجام گرفت و باعث شد تا اینجای کار بتوانیم اثری ماندگار را بر جا بگذاریم. هر چند مشکلاتی هم برای مردم پیش آمد، اما با پایمردی و زحمات شبانه روزی شما این مشکلات به حداقل رسید.

وی از همکاری شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع، نیروگاه‌ها و مرکز پایش و مدیریت شبکه به عنوانی مثلث تاب آوری یاد کرد و گفت: همکاری این مثلث باید ادامه یابد و پس از عبور از این دوره تجربه‌های خوب و بد برای استفاده در آینده به صورت مستند ثبت شود.

در ادامه این جلسه "محمد حسن متولی زاده" مدیرعامل توانیر نیز با تشکر از زحمات همکاران در تمامی بخش‌های صنعت برق گفت: با توجه به اینکه روز‌های خیلی سختی را پشت سر گذاشته ایم، توانستیم با تلاش‌های صورت گرفته و اقدام‌های انجام شده تا این لحظه برق کشور را مدیریت کنیم که این خود نقطه قوت همکاران ما در صنعت برق است.

وی افزود هیچ کشور و مجموعه برقی در دنیا وجود ندارد که بتواند این حجم از ناترازی را اداره کند. مدیریت این دوره هرچند سخت بود، اما با همت همکاران و مشارکت مردم تا این لحظه انجام شد.
در ادامه این جلسه "مصطفی رجبی مشهدی" مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: ضمن تشکر از تلاش همکاران شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق با توجه به تعطیل بودن امروز و کاهش ۲ تا ۳ درجه‌ای میانگین دمای کشور نسبت به هفته گذشته، همچنان حداکثر تولید نیروگاه‌های برق حرارتی و برق آبی که در اختیار داشتیم را در مدار تولید قرار دادیم.

مصطفی رجبی مشهدی ضمن تشکر از همکاران شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع افزود: قطعا روز‌های تاسوعا و عاشورا و جمعه اگرچه تعطیل هستند، اما مصرف برق بیش از توان تولید نیروگاه‌های کشور است و مدیریت مصرف به ویژه در ساعات اوج بار امری ضروری است.

ایشان خطاب به همکاران صنعت برق گفت: همه تلاش‌هایی که از طرف شما صورت می‌گیرد شرایط را برای چنین روز‌هایی پایدار می‌کند و برای روز‌های آینده نیز همچنان باید جانب احتیاط را رعایت کنیم.

سخنگوی صنعت برق روز شنبه آینده را روزی گرم دانست و اظهار داشت با توجه به تعطیلی این روز برآورد ما این است که نیاز مصرف رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت و به طور قطع اقدامات مدیریت بار به ویژه صنایع بزرگ باید برای روز‌های شنبه و یکشنبه ادامه یابد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۵۹°    ۲۲.۹۹°