جزئیات دستورالعمل درمانی کمیته علمی کشوری کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۰۷۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
دبیر کمیته علمی کشوری کووید-۱۹ اقدامات و دستورالعمل‌های انجام شده در خصوص بیماری کووید- ۱۹ را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 عاطفه عابدینی، دبیر کمیته علمی کشوری کووید-۱۹ با حضور در برنامه "گفتگوی ۱۸:۳۰" گفت: با بیان اینکه این کمیته از اردیبهشت ۱۴۰۰ با ساختار و اعضای جدید، جلسات را به طور منظم تشکیل داده، دستاورد‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه نیز منتشر و اطلاع رسانی شده است، گفت: ساختار این کمیته تغییر کرده و فعالیتش در قالب ۱۳ زیر کمیته تخصصی ادامه دارد. برخی اساتید، چون در پلتفرم‌های واکسن فعال شده بودند، تصمیم بر آن شد که از همکاران درگیر در امر درمان و تشخیص بیماری در کمیته استفاده شود. به همین منظور تلاش شد از فیلد‌های بهداشتی درمانی سراسر کشور استفاده کنیم و در این خصوص تغییراتی در اعضا داده شده است.

وی افزود: یکی از کارهای مهم این کمیته به‌روز و استاندارد کردن درمان  بیماری نو پدید کووید-۱۹ است که هر هفته دانسته‌ها و نادانسته‌ها در مورد آن تغییر می‌کند.

عابدینی با بیان اینکه تأکید کمیته علمی کشوری کووید-۱۹ مانند جوامع علمی بر پیشگیری است، افزود: با توجه به اولویت پیشگیری بر درمان باید این موضوع را هم مدنظر قرار دهیم که درمان باید استانداردسازی و ساماندهی شود.

 
دبیر کمیته علمی کشوری کووید-۱۹ گفت: رمدسیویر برای درمان بیماران خفیف و یا خیلی شدید تأثیری ندارد. این دارو فقط برای افرادی است که بستری یا بستری موقت هستند و نیاز به اکسیژن مکمل دارند، اما حالشان خیلی بد نیست.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۲.۹۹°