پخش زنده بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۴۱۲۴
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی رئیس جمهور از ساعت ۸ صبح فردا شنبه سی ام مردادماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد و
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پس از بررسی چهار روزه برنامه‌های ۱۹ وزیر پیشنهادی رئیس جمهور در کمیسیون ها، فراکسیون‌ها و مجامع استانی مجلس، که در قالب بیش از ۳۰۰ نشست با وزرای پیشنهادی صورت گرفت، از فردا صحن علنی مجلس شورای اسلامی شاهد بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی در دو نوبت صبح و بعدازظهر خواهد بود.

مشروح جلسات مجلس برای بررسی کابینه پیشنهادی رئیس جمهور، از فردا، به صورت زنده از شبکه خبر پخش می شود.

براساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی، ابتدا رئیس جمهور به مدت دو و نیم ساعت فرصت خواهد داشت که در صورت ضرورت در صحن علنی مجلس حضور یافته و به دفاع از برنامه‌های دولت و همچنین معرفی وزرای پیشنهادی و برنامه‌های آن‌ها بپردازد.

در ادامه ۵ نماینده موافق و ۵ نماینده مخالف، درخصوص کلیات برنامه به ارائه دیدگاه‌های خود خواهند پرداخت. سپس بررسی صلاحیت و برنامه‌های هر یک از وزرای پیشنهادی براساس حروف الفبا و با ارایه گزارش کمیسیون مربوطه هر وزیر آغاز خواهد شد. پس از آن دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف که هر کدام ۱۵ دقیقه فرصت خواهند داشت به ارایه دیدگاه‌های خود درخصوص وزیر پیشنهادی مربوطه خواهند پرداخت و وزیر پیشنهادی نیز ۳۰ دقیقه به دفاع از برنامه‌های خودخواهد پرداخت.

این روند از روز شنبه دو نوبت صبح و عصر جلسه علنی مجلس ادامه خواهد یافت.

پس از پایان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی که پیش بینی می‌شود حدود ۴ روز به طول انجامد، رای گیری کلی برای وزرای پیشنهادی در صحن علنی انجام و نتایج آن در آن جلسه اعلام خواهد شد.

آقای رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز چهار شنبه بیستم مردادماه در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی اسامی ۱۹ وزیر پیشنهادی خود را اعلام کرد.

این اسامی در جلسه روز شنبه ۲۳ مرداد از سوی رئیس مجلس در صحن علنی قرائت و اعلام وصول شد.

از روز شنبه ۲۳ مرداد، کمیسیون ها، فراکسیون‌ها و مجامع استانی مجلس شورای اسلامی با تشکیل جلسات مختلف با حضور وزرای پیشنهادی، بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی را که همزمان اطلاعات آن‌ها در سایت هیئت رئیسه مجلس نیز بارگذاری و در اختیار نمایندگان قرار داده شده بود، را آغاز کردند.

بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌ها در عصر روز سه شنبه ۲۶ مردادماه پایان یافت.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۵۹°    ۱۱.۹۹°