همکاری فراگیر، لازمه مبارزه جدی با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۱۲۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵
دست اندرکاران بهداشتی و انتظامی کشور به همکاری فراگیر مردم و مسئولان برای مقابله و قطع زنجیره کرونا تاکید دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمید سوری، اپیدمیولوژیست در برنامه گفتگوی خبری، شبکه خبر گفت: دو عامل در افزایش روند اپیدمی نقش دارند و برای مقابله با فراگیری باید هر دو عامل مدیریت و سیاستگذاری‌ها و همچنین رفتار‌های مردم و شیوه زندگی را درنظر بگیریم.

او گفت: به دلیل اقدامات و مداخلات دیر هنگام در مقابله با بیماری، روند فعلی بیماری در کشور مناسب نیست.

سوری گفت: موج اخیر فراگیری کرونا از غرب هرمزگان آغاز شد و به دلیل تاخیر در مقابله و کم توجهی به محدودیت‌های اعلام شده، کانون‌های جدیدی در مناطق دیگر شکل گرفت.
حمید سوری، اپیدمیولوژیست گفت: بهبود وضعیت فراگیری کرونا در سیستان و بلوچستان نشان می‌دهد که مدیریت صحیح و مناسب، نتیجه بخش بود، بطوری که آمار روزانه فوتی‌ها در استان سیستان و بلوچستان به ۴ تن کاهش یافته است.

او گفت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی قادر به کنترل شرایط نیست، باید ضمن اینکه فرآیند واکسیناسیون را درکشور اصلاح کنیم، لازم است سایر بخش‌های مرتبط و دست اندرکار به شکل فعال همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، موضوع بیماری را در اولویت قرار دهند.
سرهنگ عین‌الله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا دیگر میهمانان برنامه هم گفت: براساس ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا، پلیس در ۲۷۳ نقطه از کشور به صورت استانی طرح کنترل را به شکل فیزیکی و هوشمند به اجرا گذاشت.

او گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد با اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی تردد در جاده‌ها کاهش یافته است بطوری که از ابتدای اعمال محدودیت‌ها تاکنون، تردد در محور تهران_قم ۷۳ درصد، آزادراه اصفهان ۶۲ درصد، رشت ۸۳ درصد، هراز ۵۶ درصد، چالوس ۸۵ درصد و تهران_مشهد ۶۹ درصد کاهش داشته است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: با توجه به اینکه محدودیت‌های بین استانی بود، پلیس تلاش خود را مضاعف کرد، اما از مردم و مسئولان در رعایت و یاری کردن پلیس انتظار بیشتری داشتیم.

او گفت: تردد‌های شبانه پا برجا است و ممنوعیت تردد بین شهر‌ها قرمز و نارنجی تا ۵ شهریور به صورت مضاعف و به شکل فیزیکی و هوشمند ادامه خواهد داشت و بدون تعارف خودرو هایی که خلاف قانون عمل کنند، علاوه بر جریمه، به شهر مبدا بازگشت داده می‌شوند.
مسلم چشمی، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی دیگر میهمان برنامه هم گفت: در گام‌های قبلی طرح شهید سلیمانی، چون تعداد بیماران کم بود بدنبال شناسایی بیماران بودیم تا دیگران را مبتلا نکنند، اما در شرایط فعلی، چون بیماری دلتا مُسری است و افراد زیادی را مبتلا می‌کنند و عملاً طرح قبلی قابل اجرا نیست، لذا در طرح جدید به دنبال قرنطینه خانگی و ایجاد مراکز درمانی کوچک و سرپایی هستیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۳.۹۹°    ۳۴.۷۹°