رئیس جمهور با تشریح ویژگی های وزیران پیشنهادی از آنان دفاع کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۴۱۵۹
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز (30 مرداد) مجلس شورای اسلامی به تشریح ویژگی های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم پرداخت و از آنان دفاع کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

امروز جلسه علنی مجلس درباره وزرای پیشنهادی مجلس برگزار شد و آقای رئیسی یک به یک در خصوص وزرای پیشنهادی و برنامه‌های آن‌ها به شرح زیر توضیح داد.

خاندوزی با دانش اقتصادی و با وزارت اقتصاد آشناست

رئیس جمهور در حمایت از وزیر پشنهادی امور اقتصادی و دارایی گفت: آقای خاندوزی دانش اقتصادی دارد و با وزارت اقتصاد نیز آشناست و برای ما اشراف بر یک مجموعه بسیار مهم است.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی درصحن علنی مجلس افزود: ما در وزارت اقتصاد در پی جوانی بودیم که نظام مالیاتی را عادلانه و تامین مالی دولت را اصلاح کند، مدیریت دارایی‌ها و شرکت‌های دولتی را سامان و بهره وری را ارتقاء دهد و وضع تعارض منافع را نیز اصلاح کند و در مسائلی همچون گمرک و مالیات فساد ستیز باشد که این مهم را در تجربه و چهره جوان دکتر خاندوزی می‌بینیم.

وی در خصوص هماهنگی تیم اقتصادی دولت گفت: برای این مهم معاون اول رئیس جمهور را مسئول هماهنگی تیم اقتصادی دولت یعنی وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه به طور خاص و همه ارکان اقتصادی دولت به طور عام تعیین کرده ایم، تا بگو مگو نباشد اقدامات با هماهنگی پیش برود.

فعال کردن اقتصاد فضای مجازی؛ اولویت وزارت ارتباطات

رئیس جمهور در دفاع از وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آقای زارع پور فردی است که علم، تخصص و تجربه را در کنار هم دارد.

رئیسی در جلسه رای اعتماد به وزرای کابینه پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی افزود: وی در دهه ۸۰ و همچنین در دوره اخیر در دستگاه قضا کارنامه موفقی از خود به جای گذاشته است.

وی اضافه کرد: هوشمند سازی، شفاف سازی و فعال کردن اقتصاد فضای مجازی از برنامه‌های دولت و وزارت ارتباطات است که معتقدیم آقای زارع پور می‌تواند در این زمینه موفق باشد.

رئیس جمهور همچنین در دفاع از وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: حجت الاسلام والمسلمین خطیب هم دانش و اطلاعات امنیتی و هم تجربه موفق در وزارت اطلاعات دارد.

رئیسی افزود: امروز در وزارت اطلاعات بدنه بسیار خوب انقلابی حزب اللهی داریم که معتقدیم آقای خطیب با توجه به روحیه تحول گرایی خود می‌تواند در این بخش تحول ایجاد کند.
رئیس جمهور گفت: پیشگیری از فساد، جلوگیری از نفوذ و صیانت از نظام و دولت و همه آحاد مردم در برابر هجمه‌ها برنامه ما در این وزارتخانه است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تجربه و تخصص را با هم دارد

رئیس جمهور با محوری خواندن مسئله فرهنگ و فرهنگیان در کشور گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تجربه و تخصص را با هم دارد.

سید ابراهیم رئیسی در مراسم رای اعتماد وزرای کابینه پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی در معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با اشاره به چند نکته مهم که در این وزارتخانه وجود دارد گفت: مسئله فرهنگ در کشور بسیار مهم است؛ مسئله معلمان و فرهنگیان مسئله محوری ماست؛ توجه به توانمندسازی معلمان از جمله توانمندی علمی و معیشتی مورد تاکید ماست.

رئیس جمهور با بیان اینکه فرهنگیان در برنامه دولت مورد توجه هستند اظهار داشت: به طور ویژه طرح رتبه بندی معلمان مورد تاکید است که با همکاری مجلس دنبال خواهد شد.

رئیسی ادامه داد: مسئله توجه به سند تحول آموزش و پرورش مورد تاکید ماست؛ این سند را نوشته اند که با تمام ابعاد اجرا شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت شورای عالی آموزش و پرورش گفت: بررسی بفرمایید روسای جمهور در ادوار مختلف چند نفرشان در این جلسات شرکت کرده اند؟ ما حتما شورای عالی آموزش و پرورش را تشکیل خواهیم داد و خودم در خدمت شان هستم برای این که مسئله آموزش و پرورش مسئله ماست.

رئیسی با اشاره به این که دغدغه معیشتی معلمان باید به صورت ریشه‌ای حل شود افزود: رابطه خانه و مدرسه به صورت کاملا سازمانی و سیستمی باید دنبال شود.

رئیس جمهور درباره مراحل تصمیم گیری برای انتخاب وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: من در آستان قدس رضوی که بودم، در دانشگاه فردوسی که دانشگاه باسابقه و معتبری است خواستم برخی از اساتید معرفی شوند و ما در آستان قدس از وجودشان استفاده کنیم؛ چند نفر از اساتید برجسته را جذب کردیم تا رابطه بین دانشگاه و آستان قدس برقرار شود.

رئیسی افزود: در مورد آموزش و پرورش، چون آستان قدس مدارس مختلفی دارد، آقای باغگلی مشغول به کار شدند و با نگاه تحولی یک جوان تحول گرا وارد شد و از همان اوایل عده‌ای در برابر آن صف آرایی کردند، نامه دادند، شب نامه پخش کردند؛ ما یک کارگروه تخصصی را فرستادیم تا بررسی کند؛ تا زمانی که من مشهد بودم ایشان کارش را ادامه داد.
رئیس جمهور گفت: وقتی دوره تولیت جدید آغاز شد دوباره در یک فضای گسترده‌ای شب نامه و گزارش پخش شد و تولیت جدید یک گروه از تهران آوردند و عملکرد ایشان را بررسی کردند و آقای باغگلی تا همین امروز دارند کارشان را انجام می‌دهند.

رئیسی با بیان این که در انتخاب وزیر آموزش و پرورش تخصص را در نظر گرفته ایم افزود: آقای باغگلی دکتری تعلیم و تربیت دارد و برخلاف آن چه که برخی پخش کرده اند ایشان مربی مهدکودک، دبستان، دبیرستان تا دانشگاه را برعهده داشته است. اداره کردن چندین ساله مجموعه فرهنگی دارای هفت هزار دانش آموز و نزدیک به هزار معلم و همکاری با بخش‌های مختلف آموزش و پرورش را «تجربه» نام گذاری می‌کنیم. در کنار دکتری تعلیم و تربیت ایشان دارای تجربه موفقی در اداره مجموعه‌ای از آموزش و پرورش بوده است؛ مگر این که بگوییم داشتن کد استخدامی آموزش و پرورش ضرورت دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر این که در هر موردی اختیار با مجلس است اظهار داشت: تمام کسانی که برای وزارت نامزد بودند از آن تیم کارگروه ما عبور کردند؛ به تک تک افراد نمره داده اند. درست است که من آقای باغگلی را از مشهد می‌شناختم، اما شناخت من نسبت به هیچ یک از این وزراء کافی نبود و هر کس را هم که می‌شناختم از این فیلتر عبور دادم و گفتم شاید نظر من کافی نیست و نمی‌شود به آن بسنده کرد.

رئیسی اظهار داشت: نهایتا تصمیم با مجلس شورای اسلامی است و تصمیم شما هم برای ما محترم است.

آقای ساداتی نژاد در حوزه کشاورزی دانش و تخصص دارد

رئیس جمهور گفت: وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از دانش، تخصص و شناخت مسئله کشاورزی برخوردار است.

رئیسی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی افزود: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌دانند که آقای ساداتی نژاد بر حوزه کشاورزی تسلط و ورود دارد و در فهرست پیشنهادی گروه‌های مختلف برای وزارت جهادکشاورزی نیز قرار داشت.

وی اضافه کرد: آقای ساداتی نژاد در فهرست گروه‌های مختلف که هیچ ارتباطی با هم نداشتند به عنوان فردی قید شد که می‌تواند با یک رویکرد جهادی و برخوردار از دانش تخصص و تجربه، مسئله وزارت جهاد کشاروزی را دنبال کند.

رئیس جمهور گفت: در بعضی وزارتخانه‌ها تعادل وجود ندارد و یک بخش فعال و بخش دیگر غیر فعال است به طور نمونه در وزارت جهاد کشاورزی، عملکرد کشاورزی خوب است، اما حوزه جهاد باید سازماندهی و فعال شود یا در وزارت ورزش و جوانان، ورزش خوب است، اما برای بخش جوانان باید سازوکار ایجاد شود یا در سازمان برنامه و بودجه، بودجه خوب پیش می‌رود، اما برنامه دچار اشکالات جدی است.

وزیر پیشنهادی دادگستری، آشنا و مرتبط با قوای سه گانه است

رئیس جمهور گفت: آقای رحیمی را برای وزارت دادگستری انتخاب کرده ایم، زیرا هم هر سه قوه مقننه، مجریه و قضایی را می‌شناسد و می‌تواند ارتباط این سه قوا را برقرار کند.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی افزود: آقای رحیمی هم آشنا با مسائل قضایی و حقوقی و مجلس است و هم در دورانی که در دیوان محاسبات بود به مسائل دولت آشنایی دارد.

وی اضافه کرد: آقای رحیمی از دانش و تخصص کافی برای تصدی وزارت دادگستری برخوردار است.

امیر آشتیانی مجرب و آگاه به موضوعات نیرو‌های مسلح

رئیس جمهور گفت: وزیر پیشنهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، نیروی مجرب و با علم و آگاهی در موضوعات نیرو‌های مسلح است.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس افزود: از معرفی امیر سرتیپ آشتیانی برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، هم مجموعه نیرو‌های مسلح خوشحال شدند، وی هم به موضوعات وزارت دفاع آگاهی کامل دارد.

رئیس جمهور گفت: امیر آشتیانی چهره‌ای خوش نام در مجموع نیرو‌های مسلح اعم ارتش و سپاه پاسداران است.

نگران فروش نفت نباشید

رئیس جمهور گفت: برای انتخاب وزیر نفت، چهره‌های خوشنام وزارت نفت را هم از نظر علم و دانش بررسی کردیم و هم پست‌های مختلف قبلی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

رئیسی در جلسه رای اعتماد وزرای کابینه پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی افزود: برای وزارت نفت آقای مهندس اوجی جزو افرادی هستند که در تمام ادوار چهره موفقی بوده و به عنوان کسی که هم دانش مرتبط با نفت و گاز دارد و هم دارای تجربه است می‌تواند در این جایگاه نقش آفرین باشد.

رئیس جمهور گفت: مهندس اوجی می‌تواند با حرکت جهادی اقدامات مثبتی در وزارت نفت انجام دهد و در مورد فروش نفت باید بگویم ما زمینه‌های زیادی برای فروش نفت داریم و نباید نگران فروش نفت باشید.

رئیسی همچنین در معرفی وزیر پیشنهادی نیرو افزود: ما در حوزه آب و برق عقب ماندگی‌های زیادی داریم که باید جبران شود، اگر به برنامه ششم توسعه توجه می‌شد امروز دیگر شاهد قطع برق نبودیم.
وی گفت: آقای محرابیان در کارنامه خود احداث نیروگاه‌ها و سد‌های زیادی را دارد و مجموعه وزارت نیرو را می‌شناسد، امروز مدیریت آب و تولید برق از مسائل مهم کشور است که باید برای حل آن تلاش کنیم.

رئیس جمهور در معرفی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان افزود: من قبلا جلساتی با نام آوران ورزش داشتم و همه آن‌ها می‌گفتند که در این چهل سال در راس ورزش کشور همواره چهره‌های سیاسی قرار داشته اند در صورتی که باید از درون خانواده ورزش فردی را انتخاب کنیم.

وی گفت: ما چهار الی پنج نفر را مدنظر داشتیم و سوابق آن‌ها را بررسی کردیم که در این بین آقای سجادی به عنوان کسی که هم خودش مدال آور بوده و هم علم و دانش مرتبط با این حوزه را دارد و دارای دانش تربیت بدنی است انتخاب کردیم.

رئیس جمهور افزود: دانش و تجربه در کنار هم زمینه خوبی ایجاد می‌کند که یک چهره دانشگاهی که خودش هم ورزشکار است بتواند کار را دنبال کند، همچنین مسئله جوانان هم در این حوزه مطرح است که باید مورد توجه قرار گیرد.

آقای امیرعبداللهیان؛ خوشنام و دارای دانش و تجربه در سیاست خارجی

رئیس جمهور تاکید کرد: آقای حسین امیرعبداللهیان در حوزه سیاست خارجی هم علم و دانش دارد و هم تمام مراحل وزارت امور خارجه را گذرانده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، آقای امیر عبداللهیان را در حوزه وزارت امور خارجه؛ فردی خوشنام دانست و سیاست خارجی متوازن، توسعه روابط با همسایگان، اولویت دادن به اقتصاد در تعاملات خارجی به ویژه با همسایگان و فعال کردن دیپلماسی خارجی را دستور کار این وزارتخانه برشمرد.

رئیس جمهور گفت: در این چارچوب، آقای حسین امیرعبداللهیان را به عنوان کسی که می‌تواند سکاندار حوزه سیاست خارجی باشد برای تصدی مسئولیت در وزارت امور خارجه پیشنهاد کردم.

وزیر پیشنهادی علوم دارای روحیه انقلابی و تحول گراست

رئیس جمهور گفت: آقای زلفی پور وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری دارای روحیه بسیجی، انقلابی و تحول گرا است.

سید ابراهیم رئیسی در جلسه رای اعتماد وزرای کابینه پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی در خصوص وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری افزود: آقای زلفی پور علاوه بر شغل معلمی و استادی در دانشگاه، به مدت هفت سال مدیریت یک دانشگاه کلان و صاحب نام را بر عهده دارند.

رئیس جمهور با بیان این که آقای زلفی پور مسئول مجمع بسیج استان همدان هستند ادامه داد: روحیه بسیجی ایشان، روحیه انقلابی و تحول گرا است و این استاد ارزشمند که به عنوان یک چهره علمی در دنیا صاحب نام است، در حوزه مدیریت نیز به اعتراف کسانی که سوابق ایشان را بررسی کرده اند، مدیریت موفقی در دانشگاه بوعلی همدان داشته است و ان شاالله بتواند منشأ آثار خوبی برای وزارت علوم باشد.

نقش پررنگ وزارت صمت در تحقق اهداف اقتصادی دولت

رئیس جمهور گفت: وزارت صنعت، معدن وتجارت نقش بسیار پررنگی در تحقق اهداف اقتصادی دولت دارد از این رو وزیر صمت نیازمند سلامت، شجاعت، جامع نگری، تخصص و داشتن روحیه جهادی و انقلابی است و آقای فاطمی امین از این ویژگی‌ها برخوردار است.

رئیسی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با بیان اینکه بخشی از مسائل وزارت صمت انجام شده و بخشی به صورت کلان و اساسی همچنان باقی است افزود: آقای فاطمی امین را از زمانی که مسئول بخش اقتصادی آستان قدس رضوی بودند می‌شناسم تا قبل از حضور ایشان وضع حسابرسی بسیاری از شرکت‌های آستان قدس مشروط یا مردود بود.

وی اضافه کرد: ایشان دو کار اساسی انجام داد و جز دو شرکت که مشکل اساسی داشت و راهکار ویژه می‌طلبید بقیه شرکت‌ها از مقبولیت و شفافیت برخوردار شد طوری که آقای فاطمی امین این شرکت‌ها را در ویترین قرار داد و معتقد بود که همه اقتصاددان‌ها و نخبگان باید بدانند ما چه اقداماتی انجام داده ایم.

رئیس جمهور گفت: اقای فاطمی امین در حوزه‌هایی که بوده اند از جمله وزارت کشور، وزارت صنایع و معادن و وزارت صمت، بنا به بررسی متخصصان فن، عملکرد بسیار موفقی داشتند امیدوارم اینجا هم با تجربه‌ای که دارند با بکارگیری علم و تخصص بتوانند گام‌هایی بردارند و ما شاهد تحول در این وزارتخانه باشیم.

موضوع فرهنگ در دولت سیزدهم یک موضوع پیشران است

رئیس جمهور گفت: اولویت موضوعی ما فرهنگ است و یادمان نرود که مسئله فرهنگ برای کشور اولویت جدی دارد.

رئیسی در ادامه جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی در مجلس و در خصوص معرفی دکتر اسماعیلی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: موضوع فرهنگ در دولت سیزدهم یک موضوع پیشران است و باید به آن توجه کرد، در این رابطه چهره‌هایی که برای سمت وزارت مطرح شدند توسط گروه‌های مصاحبه گر مورد بررسی قرار گرفتند و از مجموع بررسی‌ها آقای دکتر اسماعیلی به عنوان فردی که هم دارای دانش و هم تجربه در این رابطه است، معرفی شد.

 رئیسی گفت:، چون بر روی مسئله فرهنگ حساس بودم، یک جلسه با اعضای کارگروه برگزار کردم، تا شاخص‌های اعضای گروه را یک به یک برایم تعریف کنند، تا ببینم از کجا به این نقطه رسیدم.

رئیس جمهور افزود: علاوه بر این با بعضی از افراد پرگروه از جمله آقای صفار هرندی تماس گرفتم و به ایشان گفتم شما که وزیر ارشاد بودید، چون وزارتخانه را می‌شناسید پس از بررسی واقعاً به چه نقطه‌ای رسیده اید؟ ایشان گفتند در مجموع افرادی که معرفی شدند، آقای دکتر اسماعیلی را از همه شایسته‌تر دیدم.

رئیسی گفت: یعنی برای انتخاب وزیر با توجه به این که ایشان را از نزدیک می‌شناختم، اما هم بررسی موردی کردم و هم از متخصصان امر به صورت حضوری و تلفنی پیگیری کردم، زیرا مسئله فرهنگ برای ما بسیار مهم است.

رئیس جمهور افزود: اهالی فرهنگ و هنر بدانند آزادی را ما به شما نداده ایم بلکه آزادی را خدا به شما داده است.

رئیسی با بیان این که دولت تضمین کننده این آزادی است اظهار داشت: دولت تضمین کننده آزادی‌های مشروع است که آزادی را برای اصحاب فرهنگ و هنر تضمین کنند تا بتواند ظرفیت‌های اصحاب هنر و فرهنگ شکوفا شود و این کار به عهده دولت و این وزارتخانه است.

وزارت کشور حلقه اتصال بخش‌های اقتصادی و سیاسی کشور

رئیس جمهور وزارت کشور را حلقه بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور دانست.

رئیسی در ادامه جلسه علنی مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با معرفی آقای دکتر وحیدی به عنوان وزیر پیشنهادی کشور افزود: ایشان در حال حاضر رئیس دانشگاه هستند و وزارتخانه‌های متعددی را مدیریت داشتند.

رئیسی افزود: آقای وحیدی علاوه بر دانش، یک چهره راهبردی هستند این موضوع برای فردی که در وزارت کشور می‌خواهد کشور را تدبیرالمدون کند، بسیار مهم است، زیرا وزارت کشور نخ تسبیح بخش‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور است.

رئیس جمهور گفت: با بررسی‌هایی که انجام شد، آقای وحیدی را به عنوان فردی که بتواند با نگاه راهبردی و توان بالا وزارت کشور را اداره کند، یافتیم و ان شاالله ایشان با مدیریتی که دارند بتوانند وزارت کشور را به نحوی اداره کنند که دغدغه همه دوستداران انقلاب اسلامی در سراسر کشور مرتفع شود.

آقای عین اللهی؛ چهره شاخص بهداشت و درمان

رئیس جمهور وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان را چهره‌ای شاخص، انقلابی و «در میدان» در حوزه بهداشت و درمان کشور دانست که همواره در اجرای وظایفش احساس مسئولیت کرده است.

رئیسی در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: برای وزارت بهداشت و درمان مانند دیگر وزارتخانه ها، عزیزان مختلفی مطرح بودند که با همه آنان مصاحبه و بررسی شد حتی با برخی نمایندگان مجلس مانند آقای قاضی زاده هاشمی، اما اولویتش، بهداشت و درمان نبود.

رئیس جمهور افزود: آقای عین اللهی، استاد تمام دانشگاه است و در این عرصه به هریک از چهره‌های انقلابی حوزه بهداشت و درمان مراجعه کنید نام او کاملا آشناست.

وی گفت: چهره‌ای که اگرچه او را معرفی نکردم، اما باید اسم ببرم آقای ایمانیه از چهره‌های شاخص بهداشت و درمان در شیراز و دارای علم و عمل است، اما به علت مسائلی که وجود داشت نشد که در خدمتش باشیم.

رئیس جمهور افزود: ما در حوزه بهداشت و درمان، چهره خوب کم نداریم، اما آقای عین اللهی، چهره‌ای شاخص است که حتی در خصوص مهار بیماری کرونا که اکنون مساله ماست چهره‌ای است که می‌تواند با دعوت بسیاری از نیرو‌ها به همکاری، این بخش را با موفقیت دنبال کند.

رئیسی تاکید کرد: ان شاء الله که این بیماری ریشه کن شود، اما اکنون که گرفتار آن هستیم اگر ادامه دار باشد نیازمند مدیریتی قوی و کارآمد هستیم که کار را پیگیری کند و در این خصوص، نگاه به مردم به ویژه محرومان همواره در کارنامه آقای عین اللهی بوده است.

گردشگری یکی از حوزه‌های اقتصاد بدون نفت است


رئیس جمهور گردشگری را یکی از حوزه‌های اقتصاد بدون نفت برشمرد و گفت: کشور ما زمینه‌های بسیاری برای توسعه یافتگی در حوزه اقتصاد گردشگری دارد.

رئیسی در ادامه جلسه مجلس برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با معرفی آقای ضرغامی به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری گفت: همه شما با چهره ایشان آشنا هستید و مسئله مهم گردشگری و اقتصاد آن است.

رئیسی افزود: کشور ما زمینه‌های بسیاری برای توسعه یافتگی در حوزه اقتصاد گردشگری دارد و با جلساتی که با آقای ضرغامی داشتم، نگاه ایشان در ارتباط با مسئله گردشگری به گونه‌ای است که بتوان مسئله فرهنگ اسلامی و ایرانی و اقتصاد گردشگری در کشور توسعه پیدا کند.

رئیس جمهور گفت: ضمن تشکر از همه پیشینیان، یک کار تحولی باید صورت گیرد و در رابطه با اقتصاد بدون نفت یکی از حوزه ها، مسئله اقتصاد گردشگری است که باید دنبال شود.

رئیسی تصریح کرد: ان شاءالله با توانمندی‌های مهندس ضرغامی، این کار دنبال شود و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری بتواند به جایگاه بایسته و شایسته خود برسد.

وزیر پیشنهادی کار جوان، پاکدست ، فسادستیز است

رئیسی درخصوص وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ عبدالملکی جوان، پاکدست ، فسادستیز دارای تجربه موفق در جایی که بوده است. وی دکترای اقتصاد دارد و از فرهیختگان دانشگاه و اساتید دانشگاه در اقتصاد است. علاوه بر این وی معاونت بخش اشتغال کمیته امداد را برعهده داشتند علاوه بر اینکه عضو هیات امنا از طرف مقام معظم رهبری هستند یعنی امین آقا هم در این وزارتخانه و یکی از هیات امنا هستند.

رئیسی گفت: وزارت تعاون بخش مهمی به عنوان رفاه اجتماعی دارد. ایشان قبل از این سوابقی در آنجا دارند در صندوق‌های مختلفی که در آنجا عضویت داشتند و موفقیتی هم در معاونت اشتغال داشتند.من از بازرسانی که رفتند و حوزه ایشان را بازرسی کرده‌اند سوال کردم گفته‌اند از حوزه‌های موفق معاونت کمیته امداد امام، معاونت اشتغال است. در این مدت ایشان مبلغی که در اختیارشان بوده سعی کرده‌اند به نحو کامل نسبت به ایجاد اشتغال اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: هم دانش اقتصادی وی برای بنگاه‌هایی است که ما در وزارت تعاون داریم و هم در ارتباط با مساله داشتن تجربه آن هم تجربه موفق در اشتغال که مساله ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مساله اشتغال مساله بسیار مهمی است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما به مردم قول داده‌ایم وزارتخانه‌ای که مساله اشتغال و مدیریتی که این کار را بر عهده دارد، توانا باشد برای که بتواند اشتغال را اجرایی کند. وی با نیروی جوانی و نخبگی و پاکدستی ان‌شالله این وزارتخانه را اگر اعتماد نمایندگان مجلس در کنار معرفی ما قرار گرفت حتما می‌تواند در آنجا با دوستانی که از وی استفاده خواهد کرد، تحول ایجاد کند.

ساخت یک میلیون مسکن در هر سال

رئیسی در دفاع از وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: آقای قاسمی در قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان یکی از بزرگترین پیمانکاران دولت در حوزه راه و شهرسازی کار‌های بسیاری انجام داده است. البته افراد دیگری هم برای این وزارتخانه مطرح بودند، اما عده زیادی نسبت به افرادی اظهارنظر‌هایی داشتند که خواستم نظرات نمایندگان را داشته باشم، چون قرار است با مجلس کار کنیم.

وی ادامه داد: موفقیت دولت در گروه همکاری و حمایت مجلس و همچنین همفکری با مجلس است. موضوع مهم ما در این وزارتخانه ساختن یک میلیون مسکن در هر سال و در ۴ سال ساخت ۴ میلیون مسکن است که آقای قاسمی در این زمینه برنامه دارد و برای ما مهم است که کسی بتواند روی کار بیاید که این وعده دولت را عملی کند و با تجربه‌های کاری خود گام‌هایی در این زمینه بردارد که به‌صورت انضباط و با ترکیبی از حرکت انقلابی، تحولی در وزارتخانه ایجاد کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۵۹°    ۱۰.۹۹°