برنامه‌های ارائه شده کمّی نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۱۶۲
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس در مخالفت با کلیات برنامه‌ها و کابینه دولت سیزدهم گفت: برنامه‌های آقای رئیسی رئیس جمهور کیفی و توصیفی بود و جنبه‌های کمّی در آن دیده نمی‌شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت الاسلام حسن نوروزی در نشست علنی امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات برنامه‌ها و کابینه دولت سیزدهم با طرح این پرسش که آیا در انتخاب وزرای پیشنهادی، سابقه ایثارگری و رزم آوری این عزیزان در نظر گرفته شده است یا خیر؟ افزود: هر چند این موضوع را درباره وزرای پیشنهادی دفاع و پیشتیبانی نیرو‌های مسلح و کشور قبول دارم، اما باید دید آیا به بحث ایثارگری، حضور در جبهه، جانبازی و آزادگی توجه شده است یا خیر؛ که به نظر می‌رسد توجهی صورت نگرفته است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس یازدهم اضافه کرد: موضوع مبارزه با فساد از لحاظ کمّی در ۴ سال آینده باید تا چه میزان محقق شود، همچنین باید روشن شود که برنامه‌ای برای سامانه شفافیت و ثبت اموال مسئولان که در قانون آمده، وجود دارد.

وی با بیان اینکه باید مشخص شود که در ۴ سال آینده چه تعداد مسکن و شغل ایجاد می‌شود و تورم تا چه میزان کاهش می‌یابد، تصریح کرد: باید دید آیا دولت سیزدهم برنامه‌های برای اصلاح نظام پولی و بانکی و ایجاد بانک اسلامی و بدون ربا را دارد یا وضعیت کنونی ادامه پیدا می‌کند؟

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی همچنین با طرح این سوال که نظارت بر بازار چگونه خواهد بود؟ افزود: ایران خودرو و سایپا را به صاحبان اصلی خود که بخش خصوصی هستند، واگذار کنید. با وجود اینکه دولت در ایران خودرو ۶ درصد سهام دارد، چرا باید مدیران این مجموعه را انتخاب کند، در حالی که بخش خصوصی مدعی است اگر اداره این مجموعه را به این بخش بسپارید، در صورتی که طی یک سال شرکتی که ۳۵ هزار میلیارد تومان بدهی دارد را سودده نشد، تمام سهام خود را به حرم امام رضا (ع) هدیه می‌کنیم.

نوروزی با طرح این پرسش که چند درصد برنامه‌های ارائه شده در راستای چشم انداز ۲۰ ساله است، تصریح کرد: باید مشخص شود آیا برنامه‌های برای حل فاصله طبقاتی و برقراری سامانه شفافیت وجود دارد یا خیر؟

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۲۶.۹۹°