اجرای عدالت برای پرداخت حقوق‌ها اهمیت دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۱۷۹
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی؛
نماینده مردم مهریز و بافق در مخالفت با کلیات برنامه‌های دولت گفت: قانون اجازه می‌دهد مسئولان ۱۷ برابر از حداقل پایه حقوق بیشتر دریافت کنند لذا باید این قانون را اصلاح کنید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدرضا صباغیان بافقی، نماینده مردم مهریز و بافق در جلسه علنی امروز (شنبه، ۳۰ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات برنامه‌ها و کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم گفت: برنامه خوبی ارائه شده که نشان‌دهنده تلاش و فکر است، اما چنین برنامه‌هایی را دولت‌های قبل نیز ارائه کردند.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع اکثر این دولت‌ها در یک ایستگاه متوقف شدند و نتوانستند برنامه‌هایشان را اجرایی کنند، زیرا کشورمان نیاز به جراحی عمیق و بزرگ دارد که اگر به آن توجه نشود هیچ برنامه‌ای اجرایی نخواهد شد.

وی ادامه داد: اصلاح ساختار بودجه، اصلاح نظام جامع مالیاتی و بانکی، ساختار سیاسی و اداری و ... همگی دارای اشکالاتی هستند که باید به آن‌ها توجه شود و این در حالی است که اگر به موضوع ساختار سیاسی و اجرایی توجه جدی نشود آقای رئیسی نیز همانند روحانی و احمدی نژاد موفق نخواهند شد، چون چرخ دنده‌ها میزان نیست.

صباغیان بافقی افزود: در کشورمان ظرفیت‌های زیادی مانند معادن و ... وجود دارد و در این میان دستگاه‌های نظارتی مختلفی فعالیت می‌کنند، اما نظارت کافی وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها تصریح کرد: آقای رئیسی ما در کشورمان مجلس و قانونگذاری داریم، ولی شورای عالی اقتصادی، بورس و فضای مجازی قانونگذاری می‌کنند؛ تا زمانی که چنین ساختاری باشد علیرغم اینکه شما فردی دلسوز، توانمند و دارای سلامت نفس هستید، هیچ کدام از برنامه‌هایتان محقق نمی‌شود لذا باید با حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام دست به اصلاح و جراحی بزنیند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: امروز مجلس به کار‌های فرعی می‌پردازد، چون مجلس ایالتی نداریم؛ شورای استانی، شورای شهر نمایشی و سمبلیک هستند لذا باید تغییراتی را ایجاد کنیم که در این میان اگر نیاز است نظام پارلمانی و مدیریت واحد شهری را رقم بزنیم.

وی ادامه داد: صحبت از تمرکززدایی در کشور می‌شود، اما وقتی قدرت به استاندار دهیم همانند تمرکزگرایی است، زیرا فقط چند نفر در اطراف استاندار قرار دارد و این یعنی قدرت دست یک نفر است و هر کاری بخواهد می‌تواند انجام دهد؛ باید مجلس ایالتی تشکیل دهیم و شورای استانی را تقویت کنیم.

صباغیان بافقی گفت: آقای رئیسی شما باید شفافیت ایجاد کنید لذا به همراه وزرایتان اموالتان را به صورت کتبی و عمومی و همچنین حقوق دریافتی‌تان را اعلام کنید تا شفافیت سراسر کشور را فرا بگیرد، البته این کار را نمی‌کنید، چون قبلا هم گفته بودید، اما به آن عمل نکردید.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروزه اجرای عدالت برای پرداخت حقوق‌ها دارای اهمیت است؛ قانون اجازه می‌دهد مسئولان ۱۷ برابر از حداقل پایه حقوق بیشتر دریافت کنند لذا باید این قانون را اصلاح کنید. مردم تشنه عدالت هستند بنابراین نباید به طرح کلیات و صحبت‌های کلیشه‌ای بپردازیم.

وی خاطر نشان کرد: باید به تشکل‌ها بها داده شود، به عنوان مثال کارگران و فرهنگیان هیچ پناهی ندارند، اما از این طریق می‌توان صحبت‌های آن‌ها را به خوبی شنید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۳.۹۹°    ۳۴.۷۹°