احتمال فروکش بحران کرونا در تهران و ۵ استان دیگر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 02 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۴۲۲۷
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۸
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تهران و پنج استان دیگر به تدریج در روز‌های آینده شاهد کاهش بیماران سرپایی و بستری کرونایی باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "علیرضا زالی" در حاشیه نشست سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ گفت: با توجه به آمار‌های موجود پیش‌بینی می‌کنیم که تهران و پنج استان دیگر در روز‌های آینده به سمت کفه‌ای شدن حرکت کند، چون برای نخستین بار در روز‌های پایانی هفته گذشته تعداد مراجعان سرپایی به زیر ۲۰ هزار نفر رسید.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: اگر همین روند تا ۷۲ ساعت آینده ادامه پیدا کند شاخص‌های بستری و مرگ و میر در تهران با تأخیر کاهش پیدا می‌کند که قطعاً با اجرای طرح شهید سلیمانی شاهد کاهش اثرگذارتر این آمار‌ها خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۹ هزار و ۶۰۰ بیمار در بیمارستان‌های تهران بستری هستند، بیان کرد: دو هزار و ۶۰۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و تعداد موارد جدید بستری در ۲۴ ساعت گذشته به حدود ۱۸۰۰ بیمار تقلیل پیدا کرده که ۱۹۰ نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری شده اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم اگر این روند تا سه روز آینده تکرار شود بارقه‌هایی از کنترل بیماری را داشته باشیم و به طور قطع اجرای مجدد طرح شهید سلیمانی موجب اطفای پیک پنجم خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۶.۹۹°