دفاع وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۴۲۳۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
نظر موافقان و مخالفان در بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات؛
وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات: در سقف زمانی ۴ سال آینده شبکه ملی اطلاعات و تمام تکالیف مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که حدود ۷۰ درصد اجرای این شبکه است را اجرایی می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 عیسی زارع پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۳۱ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح برنامه‌ها و سوابق خود، گفت: از نمایندگان تشکر می‌کنم که نقطه نظرات کارشناسی خود را به عنوان موافق و مخالف مطرح کردند؛ متولد سال ۵۹ شهرستان اسلام آباد غرب از استان کرمانشاه هستم و در صورت رأی اعتماد صدای مناطق محروم در دولت سیزدهم خواهم بود.

وی ادامه داد: عضو هیات علمی گروه شبکه‌های کامپیوتری دانشگاه علم و صنعت که یکی از دانشگاه‌های برتر کشور و تحصیلاتم لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در همین رشته است و در دوره پسا دکتری هم در حوزه نسل جدید شبکه‌های رایانه‌ای را در دانشگاه صنعتی شریف و استرالیا گذراندم.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سابقه راه اندازی تاسیس و اداره مرکز توسعه فناوری دیجیتال را در ۱۵ سال پیش در کارنامه خود دارم، گفت: افتخار می‌کنم که اولین مجموعه‌ای بودیم که دغدغه ساماندهی، حمایت و حضور پرقدرت در فضای مجازی را داشتیم و در دورانی که مدیریت مجموعه را برعهده داشتم ساز وکار لازم برای حمایت جوانان ایرانی فراهم شد.

زارع پور یادآور شد: در دوران مسئولیت اینجانب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صد‌ها شرکت به معنای امروزی دانش بنیان درحوزه تولید محتوای دیجیتال شکل گرفت و در سال ۹۰ بیش از ۲۰ میلیون دلار صادرات نرم افزار‌های فرهنگی را داشتیم، همچنین در حوزه قوه قضائیه هم با کار و مجاهدت شبانه روزی همکارانمان با انجام اقدامات خاصی کار مردم را تسهیل و مراجعات میلیونی آن‌ها را کاهش دادیم و این مسیر تداوم خواهد داشت.

وی خطاب به نمایندگان، افزود: به عنوان یکی از میلیون‌ها تربیت یافته مکتب امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری به عنوان جوان گام دومی آماده ام که تجربه تخصصی و اجرایی ۱۵ ساله ام و همچنین آشنایی با تجربیات جهانی را در صورت رأی اعتماد شما به کار گیرم.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با همراهی شما و تعامل با همه بخش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و کار و مجاهدت شبانه روزی تمامی ظرفیت‌های این فناوری مهم و سرنوشت ساز را به کار می‌گیریم تا جایگاه نظام مقدس را ارتقاء دهیم و یک ایران هوشمند در تراز انقلاب اسلامی را رقم بزنیم.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ فرمودند امروز کشور به کار شبانه روزی احتیاج دارد و در صورت رأی اعتماد شما این مهم را رسم العین همکاران و خودم قرار خواهم داد.

زارع پور با بیان اینکه امروزه فناوری ارتباطات و اطلاعات تبدیل به بخش جدایی ناپذیر زندگی مردم شده، گفت: بیش از ۵۰ میلیون نفر در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و بیش از ۳۵ میلیون نفر از نوجوانان و جوانان به عنوان بازیگران حرفه‌ای در این فضا مشغول هستند و امروزه کسی بدون این فضا نمی‌تواند امور روزمره خود را پیگیری کند و در واقع به فناوری اجتماعی تبدیل شده و در زندگی مردم رسوخ پیدا کرده و بخش جدایی ناپذیر شده بنابراین اگر در این حوزه برنامه ریزی مناسب و نگاه فعال نداشته باشیم به آسیب‌های آن دچار خواهیم شد.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امروز برای مردم کوچه و خیابان هم مهم است که چه کسی سکان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را برعهده می‌گیرد، زیرا هر اقدامی در این وزارتخانه می‌تواند زندگی، کسب وکار، اقتصاد، معیشت، امنیت و فرهنگ آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد؛ این فناوری فرصت بی نظیری را برای ما فراهم کرده تا بتوانیم از آن استفاده و جهش فوق العاده‌ای را داشته باشیم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب می‌توان در این فضا تمدن سازی کرد.

وی ادامه داد: البته این فناوری شمشیر دولبه است و فرصت‌های بی نظیر و تهدید‌های جدی دارد، اما معتقدم که فرصت این فضا بسیار بیشتر از آسیب‌های آن است و اگر برنامه ریزی و آینده نگری داشته باشیم می‌توان از فرصت‌های آن بهره زیادی ببریم؛ براساس اسناد بالادستی و مصوبات بر زمین مانده شورای عالی فضای مجازی برنامه‌ای را تدوین کردم که در کمیسیون‌ها بررسی و از نقطه نظرات نمایندگان استفاده کردم.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حکمرانی دیجیتال امروزه تغییر کرده، افزود: در حال حاضر مرز‌های فیزیکی، مرز‌های کشور‌ها را مشخص نمی‌کند چرا که در عصر پلتفرم‌ها به سر می‌بریم و عمق نفوذ و تعداد کاربران پلتفرم‌ها عمق راهبردی هر کشور را تعیین می‌کند.

وی با بیان اینکه امروزه بسیاری از کشور‌ها توسط پلتفرم‌ها اشغال شده و مرز‌ها جابجا شده است، ادامه داد: دو سال پیش نرم‌افزاری از میلیون‌ها گوشی هموطنان پاک شد که این امر به معنای آن است که اختیاری در این حوزه نداشتیم و از ظرفیت این فضا غفلت کردیم حال آن که در حال حاضر پلتفرم‌های خدمات‌رسان مناسبی در حوزه خرید و فروش و تاکسی‌های اینترنتی داریم که ما را بی‌نیاز کرده است، آیا نمی‌توانیم در حوزه‌های دیگر نیز به این دستاورد‌ها برسیم.

زارع‌پور با بیان اینکه می‌توانستیم در حوزه فضایی حرفی برای گفتن داشته باشیم، تصریح کرد: فضای دیجیتال موضوعی ملی است و فقط مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست، آنچه بنده ارائه کردم مربوط به اقداماتی است که این وزارتخانه باید آن را انجام دهد.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت اجرای شبکه ملی اطلاعات گفت: این طرح طی ۲۰ سال گذشته اجرایی نشده است هر چند به غلط گفته می‌شود که شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی جهانی و اینترنت جهانی است، اما بنده عرض می‌کنم که شبکه ملی اطلاعات از افتخارات طرح کشور است و اجرای آن به معنای قطع دسترسی به شبکه جهانی نیست.

وی با طرح این پرسش که چرا زمانی که پیغامی در فضای مجازی ارسال می‌کنیم، بسته‌های اطلاعاتی مربوطه باید از کشور خارج و به سایر کشور‌ها مانند آلمان و آمریکا رفته و از آنجا مجدد به کشور بازگردد، گفت: با این روند از یک سو ناچار به پرداخت هزینه پهنای باند بین‌المللی هستیم و از سوی دیگر امنیت و استقلال کشور دچار مخاطره می‌شود و اگر اتفاقی رخ دهد لنگر کشتی گیر کند، کل خدمات داخلی از کار می‌افتد.

زارع‌پور با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات چندین لایه دارد که لایه زیرساخت آن آغاز شده و لایه‌های مربوط به مراکز داده‌ها، خدمات و محتوا نیز دارد، افزود: ما در سقف زمانی ۴ سال آینده شبکه ملی اطلاعات و تمام تکالیف مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که حدود ۷۰ درصد اجرای این شبکه است را اجرایی می‌کنیم.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات از دسترسی تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار به شبکه پرشتاب تا پایان ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: از صد‌ها هزار دانش‌آموزی که به دلیل مشکلات موجود در این حوزه از تحصیل و آموزش الکترونیک باز مانده‌اند اطلاع دارم و قول می‌دهم در صورت رأی اعتماد به بنده ظرف یک سال و نیم آینده این مسئله حل شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت شبکه انتقال داخلی کشور در حال اشباع است، ادامه داد: این ظرفیت را طی دو سال آینده دو برابر می‌کنیم تا مشکلی برای تعاملات الکترونیکی نداشته باشیم.

زارع‌پور با بیان اینکه برای دسترسی ۸۰ درصد خانوار به شبکه ارتباطی ثابت برنامه داریم، افزود: سهم ۳۰ درصدی ترافیک داخلی کشور را با تکیه بر همت نخبگان و جوانان به ۷۰ درصد می‌رسانیم همچنین تلاش می‌کنیم موقعیت جغرافیایی کشور را به عنوان هاب منطقه‌ای انتقال داده‌ها که غفلت شده را ظرف مدت دو سال آینده احیاء کنیم.

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تلاش برای پوشش جاده‌ای تا پایان ۱۴۰۰ درباره دولت الکترونیک گفت: هر چند دولت‌های گذشته زحماتی در این حوزه انجام نداده‌اند، اما هنوز بسیاری از مراجعات حضوری است و جایگاه مطلوبی در شاخص‌های جهانی نداریم.

وی تصریح کرد: رتبه ایران از نظر کمیت خدمات الکترونیکی در دنیا ۸۹ و از نظر کیفیت ۱۱۸ هستیم.

 
 

عباس زاده مشکینی: ( نماینده مخالف) وزیر پیشنهادی ارتباطات سابقه کار در این وزارتخانه را ندارد

در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی سیزدهم، محمود عباس زاده مشکینی نماینده مردم مشکین شهر در مخالفت با عیسی زارع‌پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در وهله اول لازم است نکته‌ای را خطاب به معاون اول رئیس جمهور بگویم مبنی بر اینکه کابینه اصولا باید در کنار کارآمدی، مظهر و تجلی وحدت ملی و انسجام اجتماعی باشد و مردم آذربایجان انتظار داشتند که دو یا سه وزیر در کابینه داشته باشند که این پیام ما را به رئیس جمهور برسانید.

وی درباره برنامه‌های عیسی زارع پور، افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جایگاه ویژه‌ای در توسعه کشور دارد و یک وزارتخانه زیربنایی است و شاهرگی را باز می‌کند که تمام وزارتخانه‌های دیگر باید در آن مسیر توسعه خود را دنبال کنند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس تصریح کرد: ما باید برای همه وزارتخانه‌ها از فردی استفاده کنیم که دارای دو مؤلفه خواستن و توانستن باشد. ما در انگیزه وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات شکی نداریم، اما باید بگوییم وی تخصص و تجربه لازم برای تصدی این وزارتخانه را ندارد.

عباس زاده مشکینی ادامه داد: زارع پور در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تخصص ندارد و تحصیلکرده کامپیوتر یا IT است در حالی که مأموریت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ICT است.

وی با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از وظایف و مأموریت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زیرساختی است، گفت: زارع پور حتی یک روز سابقه کار در وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات را ندارد در حالی که این وزارتخانه و چند اپراتور آن بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارند و زارع پور بدون سابقه چگونه می‌خواهد این وزارتخانه را اداره کند؟

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس با تأکید بر اینکه مدیریت یک وزارتخانه استراتژیک مانند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مستلزم تجربه و تخصص است، اظهارداشت: جوان گرایی خوب است، اما نباید وزارتخانه‌ای با این اهمیت را به یک فردی کم سابقه سپرد.

عباس زاده مشکینی گفت: مسئله دیگر درباره زارع پور آن است که وی هنوز موضع خود را به صورت شفاف درباره طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی مطرح نکرده است و باید در صحن علنی مجلس بگوید که بالاخره با این طرح موافق یا مخالف است.

نظری( نماینده مخالف): زارع پور روحیه شفافیت ندارد

در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی سیزدهم سید غنی نظری، نماینده مردم خلخال در مخالفت با عیسی زارع‌پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه زارع پور روحیه شفافیت ندارد، گفت:

در وهله اول باید بگویم که ما از رئیس‌جمهور برای آنکه در کابینه پیشنهادی خود از ظرفیت آذربایجان استفاده نکرده، گله‌مندیم.

وی درباره برنامه‌های عیسی زارع‌پور، افزود: سابقه گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با این وزارتخانه سنخیتی ندارد و وی نمی‌تواند این وزارتخانه را به خوبی اداره کند.

نماینده مردم خلخال در مجلس با بیان اینکه تجربه و نخبگی به تنهایی کافی نیست و باید وزرا تجربه لازم را هم برای تصدی وزارتخانه‌ها داشته باشند، تصریح کرد: زارع‌پور در شبکه‌های مجازی کشور و شبکه‌های خارجی عضو نیست که یا با موبایل خودش در این شبکه‌ها عضو نشده یا آنکه به این پلتفرم‌ها اعتقادی ندارد.

نظری ادامه داد: کارگران مخابرات روستایی مشکلات بسیار زیادی دارند، اما در برنامه گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع مشکلات آنان تدبیری اندیشیده نشده است.

وی افزود: علاوه بر این، عیسی زارع‌پور با چالش‌های اساسی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات روبرو نشده و تجربه کافی در این زمینه ندارد.

نماینده مردم خلخال در مجلس بیان کرد: یکی دیگر از ضعف‌های گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فقدان روحیه شفافیت در وی است به گونه‌ای که در یک کمیسیون می‌گوید با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی مخالف است و در کمیسیون دیگر از جمله کمیسیون فرهنگی که اکثر اعضای آن با این طرح موافق هستند، موافقت خود را اعلام کرده بنابراین باید به صورت شفاف موضع خود را در این باره مطرح کند.

 
محفوظی( نماینده موافق) : «زارع‌پور» تخصص تامین زیرساخت‌های فضای مجازی را دارد

در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی سیزدهم سید مجتبی محفوظی، نماینده مردم آبادان در موافقت با عیسی زارع‌پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:

یکی از وزرای جوان و با انگیزه کابینه زارع پور است که دارای تخصص و تجربه لازم می‌باشد.

وی با بیان اینکه جوانی گناه نیست، افزود: جوانان جنگ تحمیلی را به بهترین شکل اداره کردند. زارع پور دارای عالی ترین سطح تحصیلات در رشته کامپیوتر در دانشگاه های داخلی و خارجی است و تجربه وی در حوزه فناوری اطلاعات نشان از انتخاب درست حجت الاسلام رئیسی است.

نماینده مردم آبادان در مجلس تصریح کرد: وزارت ارتباطات ۱۰ هزار نیرو دارد و بقیه نیروها مربوط به بخش خصوصی مخابرات هستند. این وزارتخانه صرفا مخابرات نیست، این وزارتخانه باید زیرساخت‌های فضای مجازی را تامین کند و راهبر دولت هوشمند باشد که زارع‌پور در این زمینه تخصص دارد.

محفوظی با اشاره به سوابق زارع پور در وزارت ارشاد تأکید کرد: الکترونیکی کردن خدمات وزارت ارشاد، مدیریت فضای مجازی در این وزارتخانه برعهده زارع پور بوده است و وی برای اولین بار قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه‌ای را اجرا کرد. شناسنامه دار شدن سایت ها و ایجاد ۶۰۰ شرکت تولید محتوای فضای مجازی از خدمات مهم وزیر پیشنهادی بوده است.

وی ادامه داد: در سال ۸۹ زارع پور به عنوان مدیر برتر وزارت ارشاد انتخاب شد. جهش قوه قضائیه در الکترونیکی کردن خدمات قضایی با مدیریت زارع پور انجام شد که این امر موجب افزایش رضایت مردم از قوه قضائیه شد. ۸۰ پروژه فناوری اطلاعات با مدیریت زارع پور برای ایجاد شفافیت، مبارزه با فساد، ارائه خدمات قضایی و افزایش سرعت رسیدگی به پرونده های قضایی در قوه قضائیه انجام شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس با تأکیدبر اینکه وزیر پیشنهادی ارتباطات به دنبال حل مشکلات مردم با ابزار فناوری است، گفت: راه اندازی سامانه خود کاربر وکلا و کارشناسان رسمی، استعلام های الکترونیکی مالی، سوءپیشینه، راه اندازی داده های آنلاین و لینک کردن سامانه های قوه قضائیه و نیروی انتظامی از خدمات مهم وزیر پیشنهادی در قوه قضائیه بوده است.

محفوظی در پایان از زارع پور خواست برنامه های خود جهت خارج کردن ایران از انحصار نرم افزارها، پلتفرم ها و اپلیکیشن های خارجی را ارائه دهد.

 
 

یوسفی( نماینده موافق) : حکمرانی دیجیتال از اولین برنامه‌های "زارع پور"  است

مجتبی یوسفی در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه ۳۱ مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم در موافقت با برنامه‌های وی گفت: کابینه توانمند و به تعبیر مقام معظم رهبری جوانِ مومنِ انقلابی یعنی حضور کارآمدترین و متخصص‌ترین افراد در حوزه‌های مختلف که بتواند در شرایط حساس کنونی مشکلات مردم را حل کند، لذا داشتن برنامه و کارنامه مشخص که وزرا در هر حوزه بتوانند تحول گرا باشند یا در مقابل رانت و تعارض منافع اقدام موثر انجام دهند و مرغوب لابی‌ها نشوند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: ما افتخار می‌کنیم که جوانان در کنار پیشکسوتان حضور داشته باشند، اما جوان بودن به معنای جوانی برای مجلس موضوعیت ندارد، بلکه کارآمدی بسیار مهم است.

وی با اشاره به تحصیلات مرتبط زارع پور در حوزه زیرساخت اظهار کرد: در وزارت ارتباطات دو ساحت وجود دارد؛ نخست در حوزه توسعه زیرساخت هاست که باید کار فراوان انجام شود و به برکت نظام جمهوری اسلامی تاکنون اقدامات خوبی در این حوزه انجام گرفته است و دیگری در حوزه نرم افزار، مدیریت منابع و حکمرانی در فضای مجازی است که امروزه به فضای حقیقی تبدیل شده و بیشترین تصمیم گیری‌ها و معیشت اقتصاد مردم به فضای مجازی گره خورده است.

یوسفی ادامه داد: وزیر پیشنهادی ارتباطات در حوزه نرم افزاری باید برنامه و شهامت تحول داشته باشد که زارع پور در سوابق خود این موضوع را ثابت کرده است. وی با راه اندازی مرکز فضای دیجیتال در وزارت ارشاد و دستگاه قضایی، به حفظ مالکیت معنوی و حق مالکیت افراد در پیگیری مسائل خود کمک شایانی کرده است. ساماندهی نیرو‌های شرکتی در پرداخت حقوق از دیگر درخواست‌های نمایندگان است که خدمت رئیس جمهور نیز بیان کرده و همه وزرا باید برای نیرو‌های شرکتی و بازنشستگان خود برنامه مشخصی داشته باشند که وزیر پیشنهادی ارتباطات نیز وعده‌هایی در این زمینه داده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس یازدهم تصریح کرد: حکمرانی دیجیتال و تعاملات بین المللی از اولین برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات است، ما نباید تنها به صورت سنتی در بازار‌های بین المللی حضور پیدا کنیم، لذا ایجاد پهنای باند و توسعه ارتباطات و مبادلات اینترنتی برای ما بازار‌های جدید ایجاد خواهد کرد. همچنین در حوزه شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار در حوزه زیرساختی از دیگر برنامه‌های آقای زارع پور است. ما برای ایجاد دولت هوشمند و دیجیتال طبق برنامه‌های توسعه کشور و کاهش مراجعات مردم به ادارات باید این شبکه ملی را راه اندازی می‌کردیم که تاکنون محقق نشده و در برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات عنوان شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس یادآور شد: توسعه اقتصاد دیجیتال از دیگر برنامه‌های آقای زارع پور است. اقتصاد مردم در فضای مجازی برای نمایندگان مهم است، اما بحث مالکیت و حق مالکیت آن‌ها باید مورد توجه و ساماندهی قرار گیرد. همچنین حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به عنوان یکی از برنامه‌های وزیر پیشنهادی مطرح شده، ما نباید تنها مشکلات اقتصادی مان را با توسعه کارخانجات تولیدی حل کنیم، لذا در حوزه دیجیتال باید برنامه داشته باشیم و به سهم ۱۰ درصدی طبق برنامه‌ها برسیم که در برخی کشور‌ها این میزان به ۳۵ درصد رسیده است.

وی به برنامه وزیر پیشنهادی ارتباطات در حوزه توسعه زیرساخت‌ها در روستا‌ها اشاره کرد و گفت: ۳.۵ میلیون دانش آموز در روستا‌های ما حضور دارند و ۲۰ درصد جمعیت کشور را روستاییان تشکیل می‌دهند، لذا در شرایط فعلی کرونا که موضوع آموزش و پرورش در فضای مجازی از اهمیت بسیاری برخوردار است و نادیده گرفته شده، وزیر پیشنهادی ارتباطات در برنامه‌های خود به توسعه زیرساخت‌های روستاییان و دسترسی دانش آموزان به اینترنت پرسرعت تاکید دارد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۱۷.۹۹°