تأکید فرانسه بر لزوم همکاری با ایران برای حل مسئله افغانستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۴۲۸۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰
وزیر امور خارجه فرانسه با بیان اینکه وضعیت سیاسی و امنیتی در افغانستان می‌تواند برای کل منطقه خطرناک باشد، تأکید کرد: برای حل مسئله افغانستان باید با ایران، روسیه و چین همکاری کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه در گفت‌وگو با نشریه «دِ مانش» به سوالاتی پیرامون اوضاع کنونی در افغانستان و به قدرت رسیدن طالبان در این کشور پاسخ داد.

لودریان در بخشی از این مصاحبه درباره نقش شورای امنیت سازمان ملل برای حل وفصل این مسئله گفت: شورای امنیت در حال حاضر با سه چالش در افغانستان روبرو است؛ اول اینکه می بایست با تروریسم در این کشور مقابله کرد و افغانستان نباید مجددا به بستری برای ابتکار عمل های تروریستی تبدیل شود.

وی ادامه داد: دومین مسئله پیش بینی درخصوص جنبش های مردمی است که می تواند در ماه های آینده رخ دهد و ما باید برای کمک به مردم افغانستان برای این موضوع آماده باشیم. موضوع سوم ثبات منطقه است، چراکه اوضاع سیاسی و امنیتی حال حاضر در افغانستان می تواند خطر ایجاد اختلال در کل منطقه را به همراه داشته باشد. به همین دلیل باید به دنبال توافق و ابتکار عملی فراتر از گروه هفت و ناتو باشیم که شامل روسیه، ایران و چین نیز می شود.

وزیر امورخارجه فرانسه بیان کرد: این یکی از دلایل مکالمه روز پنجشنبه گذشته امانوئل ماکرون و ولادیمیر پوتین رؤسای جمهور فرانسه و روسیه بود. همچنین می بایست در دوحه، آمریکایی ها، طالبان و سایر بازیگران سیاسی افغانستان که مذاکرات خود را در این لحظه ادامه می دهند به یک توافق سیاسی برای تشکیل دولت انتقالی دست یابند. این یکی از الزامات ماست.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۳.۵۹°