تهران در رتبه اول غرب آسیا از نظر محیط کسب‌وکار استارتاپی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۴۲۸۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
بنابر آخرین گزارش استارتاپ بلینک از ۱۰۰۰ شهر در ۱۰۰ کشور دنیا براساس کمیت، کیفیت و محیط کسب‌وکار استارتاپی، تهران در رتبه ۵۱۲ قرار گرفته و در رتبه اول منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 در تازه‌ترین گزارش استارتاپ بلینک از رتبه‌بندی استارتاپ‌ها که توسط اتاق بازرگانی تهران منتشر شده، ایالات متحده آمریکا نخستین کشور جهان از نظر امتیاز کسب‌وکار و کیفیت و کمیت استارتاپی است. انگلستان، کانادا، آلمان و سوئد در رتبه‌های بعدی قرار دارند و چین در جایگاه هفتم جهان است.

این گزارش نشان می‌دهد رتبه سنگاپور در سال ۲۰۲۱، نسبت به سال ۲۰۲۰، شش پله بهبود یافته است. سنگاپور در رتبه‌بندی جدید در جایگاه دهم جهان ایستاده است. رشد شش پله‌ای سنگاپور و حضور در بین ۱۰ کشور نخست جهان در رتبه‌بندی اکوسیستم استارتاپی نشان می‌دهد قطار نوآوری در این کشور تا چه اندازه سریع و در ریل درست حرکت می‌کند.

امتیازهای سنگاپور در شاخص‌های کمیت و کیفیت مناسب ارزیابی شده اما امتیاز محیط کسب‌وکار در این کشور در مقایسه با دیگر ۱۰ کشور برتر، پایین است. در این رتبه‌بندی استرالیا با ۲ پله سقوط، به رتبه نهم رسیده است. در بین ۱۰ رتبه نخست، رتبه‌های سوئد و چین هم با ۴ و ۷ پله صعود در سال ۲۰۲۱، بهبود یافته است.

کشورها در این رتبه‌بندی براساس کمیت، کیفیت و محیط کسب‌وکار ارزیابی شده‌اند. در این گزارش ۱۰۰۰ شهر در ۱۰۰ کشور مورد بررسی قرار گرفته است. علاوه بر این، رتبه‌بندی شهرها در کشورهای پرتنش از نظر سیاسی و اقتصادی هم اعلام شده است. در این گزارش نوشته شده رتبه این شهرها حاصل تلاش کارآفرینانی است که باوجود محدودیت‌های منابع مالی داخلی، وجود دولت‌های ناکارآمد و دشواری‌های ژئوپلیتیکی به کار خود ادامه داده‌اند.

در این فهرست رتبه تهران ۵۱۲ اعلام شده است که نسبت به سال ۲۰۲۰، ۱۷۴ پله سقوط را نشان می‌دهد. با این حال، در بین کشورهای منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا، تهران، بالاترین رتبه و امتیاز را کسب کرده است. بغداد، رام‌الله و صنعا از دیگر شهرهای مورد بررسی در منطقه غرب آسیا است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶.۵۱°    ۲۶.۹۹°