مخالفان وزیر پیشنهادی بهداشت چه گفتند؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۴۲۹۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
در جلسه نوبت عصر امروز (یکشنبه) مجلس صلاحیت «بهرام عین‌اللهی» برای تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت سیزدهم بررسی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 در ابتدای برسی صلاحیت بهرام عین‌اللهی وزیر پیشنهادی برای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خانم شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گزارش این کمیسیون در درباره این وزیر پیشنهادی را قرائت و گفت: این کمیسیون پس از بررسی صلاحیت، آقای بهرام عین‌اللهی را فردی شایسته برای وزارت بهداشت تشخیص داد.

در ادامه حاجی پور، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز گزارش کمیسیون مذکور را درباره بهرام عین اللهی قرائت کرد و گفت: برنامه های ارائه شده توسط وزیر پیشنهادی بهداشت، با اسناد بالادستی هماهنگی و انطباق دارد.

با توجه به تسلط کافی بر مسائل آموزشی، پزشکی و درمانی کشور و تحقیقات و پژوهش های فراوان آقای عین اللهی، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با پیشنها تصدی ایشان برای پست وزارت بهداشت با اکثریت آراء موافقت کرد.

سپس نوبت به نخستین مخالف بهرام عین‌اللهی به عنوان وزیر پیشنهادی برای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسید که علیرضا عباسی، نماینده حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد، فردیس پشت تریبون مجلس آمد و گفت: برنامه وزیر پیشنهادی در بسیاری از جاها نشانی از راه رسیدن به وضع مطلوب ندارد. باید عدالت در توزیع خدمات در کشور در برنامه‎ها باشد. باید افراد غیرذینفع در سازمان غذاودارو به کار گرفته شود و وزیر باید در این خصوص سیاست خود را اعلام کند.

این نماینده مخالف قسمتی از وقت خود را به گودرزی نماینده بروجرد داد  و وی نیز در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بحران کشور کمبود پزشک است؛ در طول ۱۱ سال تصدی شما در شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی روند جذب دانشجو کاهش یافته است. باید در مورد اجرای پزشک خانواده، مقابله با مافیای دارو و جبران کمبود پزشک به مجلس تضمین بدهید.

پس از پایان صحبت های این نماینده مخالف ادامه روند بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی بهداشت و وزرای پیشنهادی باقی مانده به فردا موکول شد. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۷۹°    ۵.۹۹°