آمریکا در سیاه‌نمایی چهره مقاومت شکست خورد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۴۲۹۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: آمریکا و متحدانش ده‌ها میلیارد دلار از سال ۲۰۰۵ تاکنون برای خدشه وارد کردن به وجهه مقاومت هزینه کردند و شکست خوردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسب یادبود "شهادت حاج عباس الیتامی" از فرماندهان مقاومت اسلامی لبنان به تبین ویژگی‌های شهید حاج عباس الیتامی پرداخت و گفت: من از نزدیک حاج عباس الیتامی را از زمانی که پا در این مسیر گذاشت، می‌شناختم. شهید عباس در حالی به مقاومت پیوست که ۱۷ سال بیشتر نداشت و در عنفوان جوانی بود و به سرعت ویژگی‌های این شهید برای برادران دیگر آشکار شد. این شهید روح بزرگی داشت و شجاع بود.

وی افزود: شهید با رزمنده شروع کرد و سپس مربی شد و در ادامه مسئولیت‌های فرماندهی گوناگون برعهده گرفت و در عملیات‌های میدانی به طور مستقیم شرکت کرد. از ویژگی‌های شهید عباس شخصیت ایمانی و ادب و بردباری و سعه صدر و خلق خوش و دارای بودن توان فرماندهی بود. شهید حاج عباس از فرماندهان نظامی در جبهه جنوب و فرزند الهرمل بود. هنگامی که تحولات سوریه شروع شد، شهید حاج عباس در صف اول فرماندهانی بود که به این جبهه‌ها و به خطرناک‌‌ترین مناطق رفت.

دبیرکل حزب‌الله لبنان بیان کرد: هنگامی که نبرد آزادسای البادیه شروع شد در رده فرماندهان نظامی در این این نبرد بود. او خودش را در مکانی محصور نمی‌کرد و به نبردی محصور نبود و در تمامی میادین و جبهه‌ها حضور داشت. وی با قدرت در کنار فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی و مصطفی بدرالدین جنگید. شهید عباس همانند برادران شهیدش، شاهدانی بر این هستند که ساکنان این منطقه شریف، مقاومت را در آغوش گرفتند و بهترین جوانان خود را تقدیم کردند.

وی افزود: راز قدرت مقاومت این است که هیچگاه به دنبال منافع نبوده است. منطقه البقاع جز محرومیت و اهمال و کم کاری ندیده است، اما برای وطن بهترین جوانان و خون‌های پاکی داده است. ساکنان منطقه الهرمل و البقاع به خوبی می‌دانستند که سفارت آمریکا و آمریکایی‌ها تروریست‌ها را در مناطق ما جا داده‌اند و مانع از اقدام دولت لبنان برای اتخاذ تصمیم سرنوشت ساز برای مبارزه با تکفیری‌ها می‌شوند.

نصرالله بیان کرد: آنکه نبرد‌ها ضد مقاومت را دنبال می‌کند، سفارت آمریکا در بیروت است. آنکه این جنگ را اداره می‌کند سفارت آمریکا و سفیرانی است که از سال ۲۰۰۵ آمدند همگی شکست خوردند. ده‌ها میلیارد دلار از سال ۲۰۰۵ تاکنون برای خدشه وارد کردن به وجهه مقاومت هزینه کردند و شکست خوردند. هر کاری که سفارت آمریکا انجام داد خواه رسانه‌ای و خواه حمایت مالی علیه مقاومت، همگی شکست خورده است.

واشنگتن معیشت مردم لبنان را نشانه گرفته است

وی اعلام کرد: هدف قرار دادن مردم و معیشت آنها مسئولیتش با سفارت آمریکا در لبنان است که در هر موضوعی دخالت می‌کند. سفارت آمریکا و عربستان طی سال‌های گذشته در راستای برافروزی جنگ داخلی در لبنان حرکت کردند. از ۱۷ تشرین در راستای ایجاد جنگ داخلی حرکت شده است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هر آنکه فکر می‌کند که فقط حزب الله مورد هدف است، اشتباه فکر می‌کند، زیرا هم مورد هدف هستند. کشور و طوایف و اجتماع و نه فقط حزب الله در معرض فروپاشی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: پس از اینکه ۳۰ میلیارد دلار برای احزابی هزینه کردند که نتوانست اهداف آنها را تحقق بخشد به سوی جامعه مدنی روی آوردنند. این حزب الله نیست که می‌تواند در‌های کشور را به روی شرکت‌های چینی و روسی بگشاید تا در اینجا سرمایه گذاری کنند بلکه این کار دولت باید باشد.

نصرالله گفت: ما از آنها دعوت کردیم که با لیره لبنان از ایران نیاز‌های خود را تامین کنند و به ما گفتند که آمریکایی‌ها آنها در فهرست تحریم‌ها قرار خواهند داد. ما گزینه‌ها و پیشنهاداتی دادیم و توجهی به آنها نشد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷.۶۲°    ۱۸.۵۹°