خدمت در دولت ولایی، انقلابی و مردمی مایه افتخار است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 01 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۴۳۵۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: به یقین خدمت در دولت ولایی، انقلابی و مردمی مایه افتخار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی، وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح عصر امروز (دوشنبه، یکم شهریور) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در دفاع از برنامه‌های خود برای تصدی این وزارتخانه گفت: خدا را شاکرم که به واسطه انقلاب به مردم عزت عطا کرد و نیز عزتی به من در دنباله روی از سیره صیاد شیرازی‌ها عنایت شد تا فرصت خدمت در حوزه‌ای پیش‌تر شهیدچمران و شهید فکوری و شهید نامجو در آن خدمت کردند و امیدوارم عاقبت من هم ختم به شهادت شود.

وی ادامه داد: به یقین خدمت در دولت ولایی، انقلابی و مردمی مایه افتخار است. هرکجا دشمنان قصد توطئه و شیطنت داشتند به گونه‌ای با آنها برخورد شده که سرشکسته صحنه را ترک کرده‌اند.

امیر آشتیانی بیان کرد: نیرو‌های مسلح بیش از هر زمان دیگری در مجموعه سازمان‌ها و ارتش و نیروی انتظامی در هماهنگی با ستاد کل نیرو‌های مسلح قرار دارد و گوش به فرمان فرماندهی معظم کل قوا، آماده حضور در صحنه‌های دفاعی، سازندگی و مواجهه با دشمنان هستند.

وی افزود: مقابله با خنثی‌سازی توطئه‌افکنی، اغواگرای بدخواهان و خنثی‌سازی تفرقه در میان نیرو‌های مسلح و صیانت از اقتدار فاعی در دستور کار قرار دارد که همواره به یاس دشمنان انجامیده است. خدمتگزاران شما در همه دوره‌ها در صحنه‌های مقابله با فتنه دشمن داخلی و خارجی و تهدیدات و مخاطرات و بلایا حضور فعال و چشم‌گیر داشتند. هرجا دشمنان قصد شیطنت داشتند به گونه‌ای با آن‌ها برخورد شده که صحنه را ترک کردند.

امیر آشتیانی تصریح کرد: آمریکا به عنوان نماد پوشالی قدرت و ایادی زخم خورده او مظهر گزافه گویی و استیصال گاهی رویا پردازی می‌کند چرا که می‌دانند که ایران با تاسی از عاشورا و تبعیت محض از امام حاضر به دنبال گسترش عدالت و احقاق حقوق مستضعفین و حمایت از مقاومت در جهان از یک سو و آرامش در منطقه با تعامل با کشور‌های منطقه از سوی دیگر است.

موافقت دو کمیسیون مجلس با برنامه‌های وزیر پیشنهادی دفاع

در جلسه عصر امروز مجلس شورای اسلامی، محمود عباس زاده مشکینی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی را درباره صلاحیت وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح قرائت کرد.

وی با بیان اینکه امیر آشتیانی دارای تجربه‌های ارزشمندی است، گفت: یکی از برنامه‌های اصلی وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح توسعه قابلیت‌های فناورانه در حوزه دفاعی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برنامه‌های امیر آشتیانی هم در قالب کلی و هم جزئی به صورت عملیاتی با تمام اسناد بالادستی مطابقت دارد و اعضای کمیسیون امنیت ملی وی را برای تصدی پست وزارتخانه مذکور مناسب می‌دانند و انتظار دارند که امیر آشتیانی بدون حتی یک رای مخالف از مجلس شورای اسلامی، رای اعتماد بگیرد که این یک پیام مهم به دشمنان انقلاب اسلامی دارد.

 

در ادامه جلسه، روح الله عباسپور گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره گزینه پیشنهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح را قرائت کرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های گزینه پیشنهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اسناد بالادستی انطباق دارد، گفت: یکی از برنامه‌های اصلی وی مدیریت یکپارچه زنجیره‌های صنعت دفاعی است و کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اتفاق آرا، وی را برای تصدی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح مناسب تشخیص داد.

نشست نوبت عصر امروز دوشنبه (یکم شهریور) پارلمان با دستور بررسی صلاحیت و برنامه وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم برگزار شد.

بر همین اساس نوبت به بررسی صلاحیت محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح رسید که بر اساس اعلام هیأت رئیسه مجلس بر این این گزینه پیشنهادی کابینه هیچ مخالفی ثبت‌نام نکرده بود بنابراین موافقان نیز صحبت نکردند و نهایتا وی (آشتیانی) مستقیما پس از گزارش کمیسیون به ایراد سخن پرداخت.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۶.۹۹°