پرورش نیرو‌های کارآمد و متعهد از ضروریات توسعه و تقویت هوا ناجا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۴۳۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
سردار قاسم رضایی
جانشین فرمانده ناجا بر طرح توسعه و تقویت هوا ناجا در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید و گفت: مسئول سازی توام با بصیرت افزایی از اهداف مهم نیروی انتظامی در پرورش نیرو‌های کارآمد و متعهد است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار "قاسم رضایی" در بیست و ششمین جلسه کمیسیون عملیات ناجا افزود: باید طرح توسعه و تقویت هوا ناجا با محوریت طرح و برنامه به گونه‌ای باشد که در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی تنظیم و ارائه شود، این طرح جامع باید به گونه‌ای باشد تا موجب تسهیل در اجرای موفقیت آمیز ماموریت‌های فرماندهی انتظامی استان‌ها و رده‌های مختلف پلیس‌های تخصصی در اقصی نقاط کشور شود.

جانشین فرمانده ناجا، مسئول سازی توام با بصیرت افزایی را از اهداف مهم نیروی انتظامی در پرورش نیرو‌های کارآمد و متعهد دانست و افزود: بصیرت به معنای شناخت و آگاهی کافی و کامل از شرایط موجود در جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در طرح ارائه شده باید نگاه مسئول سازی دیگر دستگاه‌ها و نهاد‌ها در جهت ارتقاء نظم و امنیت عمومی نیز لحاظ شود، خاطر نشان کرد: امروزه در دنیای مدرنیته، تعامل و ارتباطات مسئولیت پذیری، مسئول سازی و مشارکت نهادی از ویژگی‌های حائز اهمیتی در این خصوص برخوردار است.

رضایی به جذب نیروی متخصص و متعهد بومی با هدف کاهش تردد و افزایش آمادگی پلیس در اجرای ماموریت‌های محوله تاکید و افزود: ساز و کار‌های لازم برای ساختن فضایی قابل گسترش متناسب با انجام ماموریت‌ها باید فراهم شود.

سردار رضایی با تصریح اینکه در موضوع پیشگیری از وقوع جرم تعداد ۳۴ سازمان وظیفه همکاری با یکدیگر دارند، عنوان داشت: تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط باید احساس مسئولیت کرده و مجموعه نیروی انتظامی را یاری دهند.

جانشین فرمانده ناجا بر ضرورت احصاء کاستی ها، رفع موانع و تقویت زیرساخت‌ها تاکید و یادآور شد: خوشبختانه اقدامات خوبی صورت گرفته هرچند کم و کاستی‌هایی نیز وجود دارد، ولی همه در تلاش برای رفع نواقص هستند.

وی عنوان داشت: با وجود تمامی حمایت ها، هنوز کمبود‌ها و کاستی‌های زیادی در منابع انسانی و امکانات وجود دارد، اما نیرو‌های فداکار و ارزشی بار این کمبود‌ها را به دوش کشیده و اجازه نمی‌دهند هیچ خللی در امنیت به وجود آید.

رضایی شرط این اثرگذاری را به روز بودن سازمان دانست و خاطر نشان کرد: عقب ماندگی‌های علمی موجب سنگینی سازمان و عدم موفقیت در مواجهه با جرایم و آسیب‌های نوین اجتماعی خواهد شد.

وی نیازسنجی و برنامه ریزی آموزشی براساس آن را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: در دنیای کنونی یکی از راه‌های پیشگیری از وقوع جرایم و افزایش کشفیات شناخت جغرافیای جرم و توجه جدی به امر آموزش همگانی است.
برچسب ها: ناجا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰.۵۹°    ۲۵.۹۹°