قالیباف: دادستانی کل به ماجرای تصاویر زندان اوین رسیدگی می‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 10 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۴۴۹۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر شفاهی یکی از نمایندگان مجلس گفت: دادستانی کل به ماجرای تصاویر منتشر شده از زندان اوین رسیدگی می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای رضایی نماینده مردم دشتستان در تذکری شفاهی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار تصاویر دوربین‌های مداربسته زندان اوین گفت: این فیلم از دو جهت مایه تأسف است؛ هم از جهت اجحافی که در حق برخی از زندانیان صورت گرفته و هم از این جهت که دستمایه‌ای برای حمله به دستگاه قضایی و کارکنان شریف آن شده است.

وی با تاکید بر ضرورت برخورد با عوامل احتمالی ارتکاب تخلف و جرم اظهار داشت: البته خلاف چند مأمور نباید به بدنه یک دستگاه خدوم که در این سال‌ها شاهد تحول و برخورد قاطع با فساد در آن بودیم، تسری داد.

آقای رضایی ادامه داد: من به عنوان نماینده دشتستان از تعدادی از زندان‌های حوزه انتخابیه و هم حوزه تهران بازدید داشته ام؛ حقیقتاً با آنچه رسانه‌های سعودی و رسانه‌های ملکه در لندن و آلبانی و دیگر جا‌ها روایت می‌کنند متفاوت است؛ کارکنان و قضات قوه قضائیه در سخت‌ترین شرایط فعالیت می‌کنند و این روا نیست که به یک بهانه مورد حمله قرار بگیرند.

نماینده مردم دشتستان ضمن تشکر از دستور رئیس قوه قضائیه به دادستان کل برای بررسی سریع این موضوع اظهار داشت: درخواست ما این است که با عوامل هرگونه خشونت و جرم برخورد قاطع صورت بگیرد؛ چرا که ویژگی شاخص نظام جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه آن این بوده است که با فساد در درون خود برخورد کرده است؛ چه در موضوع کهریزک، فساد دانشگاه آزاد و یا در موضوع پرونده طبری هم چنین بوده است.

براساس این گزارش آقای قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده مجلس گفت: این نکته را بگویم که کمیسیون اصل ۹۰ با کمک دادستانی کل موضوع اوین را دنبال می‌کند و اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°