قلب خانم دکتر در روز پزشک ایستاد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۴۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
قلب خانم دکتر مهدیه مظاهریان، رزیدنت قلب، در روز پزشک (یکم شهریور) از حرکت باز ایستاد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در پی عروج ناگهانی دکتر مهدیه مظاهریان دستیار گروه قلب و عروق مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) جلسه مورنینگ این گروه با حضور اعضای گروه مدیریت و رهبری مجتمع، معاون دانشجویی دانشگاه، اساتید و دستیاران گروه قلب و عروق در فضایی آکنده از حزن و اندوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) روز گذشته سه‌شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ جلسه مورنینگ مجازی گروه بیماری‌های قلب و عروق مجتمع در پی خبر جان‌سوز درگذشت ناگهانی دکتر مهدیه مظاهریان دستیار سال سوم این گروه که (یکم شهریور) رخ داد با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، دکتر محمدحسین پورغریب معاون دانشجویی دانشگاه، دکتر مهرداد صالحی فوق تخصص جراحی قلب و عروق، دکتر مسعود اسلامی رئیس بخش قلب، دکتر ابراهیم دریانی رئیس بخش گوارش، دکتر رؤیا ستارزاده متخصص بیماری‌های قلب و عروق و سایر اساتید و دستیاران گروه قلب و عروق و جمعی از مسئولان این مرکز در فضایی مملو از حزن و اندوه برگزار شد.

رئیس مجتمع در این مراسم با ابراز تأسف و اندوه فراوان از ضایعه درگذشت این دستیار جوان گروه قلب و عروق آن‌هم درست در روز پزشک، آن را به جامعه پزشکی کشور، دانشگاه و مجتمع تسلیت گفت و افزود: در شرایط سخت کنونی و با فشار زیادی که بر پیکره کادر درمانی و پشتیبانی مجتمع وجود دارد، شنیدن خبر فقدان همکاران عزیزمان دردی گران و جانکاه است.

وی در ادامه تصریح کرد: مسئولان باید از پزشکان کشور بیش‌ازپیش حمایت کنند. آنچه این درد را سنگین‌تر می‌کند برخی بی‌مهری‌هایی است که در جامعه و برخی از مسئولان به‌رغم همه مجاهدت‌ها و جان‌فشانی‌های مدافعان سلامت به‌ویژه در هجده ماه گذشته و زیر فشار طاقت‌فرسا و نفس‌گیر بحران کرونا نسبت به گروه‌های پزشکی شاهدیم که حقیقتاً منصفانه نیست.

دکتر پورغریب نیز ضمن اظهار هم دردی با کادر پزشکی و به‌ویژه گروه قلب و عروق دانشگاه و مجتمع، خواستار همدلی بیشتر گروه‌های پزشکی شد و گفت: باید خودمان از هم حمایت کنیم و هوای هم را بیشتر داشته باشیم.

در این مراسم دکتر صالحی، دکتر اسلامی و دکتر ستارزاده نیز به برخی از ویژگی‌های اخلاقی و حرفه‌ای دکتر مظاهریان اشاره کردند و غم از دست دادن این دستیار جوان را ضایعه بزرگی برای جامعه پزشکی کشور خواندند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۹۹°    ۲۱.۹۹°