بستری ۲۴۵۰ بیمار در ICU پایتخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۴۵۰۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، ضمن تشریح وضعیت بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تهران گفت: برای ۲ هزار و ۴۵۰ بیمار نیاز به مراقبت ویژه تشخیص داده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  علیرضا زالی، تنها شاخصی که در روز‌های اخیر با تغییرات کاهشی روبه رو بوده است را میزان مراجعه سرپایی اعلام کرد و گفت: این کاهش ابتدا در مراکز بستری موقت و سپس در بخش‌های بهداشتی و درمانی مشاهده شد، به طوری که تعداد تخت‌های شناور فعال در مراکز بستری موقت از ۸۵۰۰ تخت در هفته گذشته به ۶۰۰۰ تخت رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین ۲.۳ درصد کاهش در میزان مراجعه سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی نسبت به هفته گذشته گزارش شده و میزان بستری در بخش مراقبت ویژه نیز در همین بازه زمانی حدود ۱.۷ درصد کاهش یافته است.

به گفته فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، اگر این وضعیت ادامه دار باشد، پیش بینی می‌شود، در اواسط هفته آینده با شیب نسبتاً ملایم شاهد کاهش آمار بستری در بیمارستان‌ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در مجموع ۹ هزار و ۶۲۰ بیمار در بخش‌های بیمارستانی بستری هستند که برای ۲ هزار و ۴۵۰ بیمار نیاز به مراقبت ویژه تشخیص داده شده است.

زالی اظهار کرد: در شبانه روز گذشته تعداد هزار و ۸۰۰ بیمار در بیمارستان‌های تهران بستری شدند که ۲۴۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.
 
به گفته وی تعداد افراد ترخیص شده از مرکز درمانی شتاب گرفته و هزار و ۴۰۰ نفر در شبانه روز گذشته از بیمارستان‌ها مرخص شده اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۵۹°    ۱۰.۹۹°