فرود چند فروند هواپیمای افغانستان در فرودگاه مشهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۶۰۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی اعلام کرد: چند فروند هواپیمای افغانستان برای توقف در فرودگاه مشهد فرود آمدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "محمود امانی‌بنی" مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: چند فروند هواپیمای متعلق به کشور افغانستان بنا به درخواست شرکت هواپیمایی مالک آن‌ها به منظور توقف موقت امروز پنج شنبه چهارم شهریور ماه در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد بر زمین نشستند.

 امانی‌بنی "شرکت هواپیمایی خصوصی کام‌ایر" را مالک این هواپیما‌های مسافربری ذکر و بیان کرد: این شرکت افغانستان در پی افزایش وضعیت تنش‌آلود در فرودگاه کابل درخواست انتقال و نگهداری موقت تعدادی از هواپیما‌های خود را در فرودگاه‌های ایران مطرح کرد.

وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران با این درخواست "شرکت کام‌ایر" موافقت کرده است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: تاکنون در این چارچوب ابتدا یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی افغانستان از کابل وارد حریم هوایی ایران شد و در فرودگاه مشهد بر زمین نشست.

وی افزود: دو فروند هواپیمای دیگر شرکت خصوصی کام‌ایر نیز از مبداء ابوظبی واقع در سواحل جنوبی خلیج فارس، در فرودگاه مشهد فرود آمده‌اند.

امانی‌بنی اظهار داشت: توقف این هواپیما‌های مسافربری متعلق به کشور دوست و همسایه افغانستان در فرودگاه مشهد، تا برقراری شرایط امن در فرودگاه کابل ادامه خواهد داشت.

مقر ستاد مدیریتی شرکت هواپیمایی خصوصی کام‌ایر که تا پیش از تحولات اخیر افزون بر شهر‌های بزرگ افغانستان به شهر‌های دهلی‌نو در هند، آلماآتی در قزاقستان و مشهد پرواز داشت، در "فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی" کابل مستقر است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۲.۹۹°