اهمیت تولیدات ایرانی پس از دیده شدن در خارج کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 25 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۶۲۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۹
کارگردان مطرح انیمیشن کشورمان گفت: آثار بسیار خوبی داخل کشور تولید شده که مورد توجه چندانی قرار نگرفته است، اما همین آثار پس از دیده شدن در خارج از کشور، در داخل نیز مورد توجه قرار گرفته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد امین همدانی در برنامه شهر فرنگ یکی از ضعف‌های حوزه انیمیشن کشورمان را نبودِ فضای بروز و ظهور استعداد‌های این عرصه دانست و گفت: علاوه بر این، تولیدات متعدد و مناسب ما نیز به شکل مناسبی مورد توجه و استقبال قرار نگرفته است.

او با بیان اینکه آثار بسیار خوبی داخل کشور تولید شده که مورد توجه چندانی قرار نگرفته است، افزود:، اما همین آثار پس از دیده شدن در خارج از کشور، در داخل نیز مورد توجه قرار گرفته اند.

این کارگردان جوان کشورمان، قرار ندادنِ فرصت درخور و شایسته در اختیار انیمیشن در بخش اکران و نمایش را از دیگر ضعف‌های انیمیشن ایران برشمرد و تاکید کرد: به انیمیشن ایران در خارج از کشور اقبال بیشتری شده است.

او ادامه داد: موفقیت‌های انیمیشن‌های سینمایی ایران، نشان دهنده توان بالای این عرصه است.
همدانی افزود: در عرصه اقتصادی انیمیشن یا فیلم، برای سودآوری باید یک چرخه اقتصادی وجود داشته باشد.

او ادامه داد: سامانه‌های آنلاین کمک بسیاری به تولیدکنندگان بزرگ انیمیشن جهان کرده و مشابه چنین رخدادی در ایران نیز ممکن است و در صورت انجام، کمک زیادی خواهد کرد.

در ادامه برنامه اشکان رهگذر با بیان اینکه متاسفانه انیمیشن در عرصه سینمای کشور جایگاه مناسبی ندارد، تاکید کرد: یکی از آثار من زمانی داخل کشور فرصت اکران به دست آورد که خارج از کشور مطرح شده بود.

این کارگردان انیمیشن کشورمان افزود: انیمیشن ایرانی هنوز هویت خود را پیدا نکرده است، بنابراین وجود چنین تصوری باعث می‌شود سرمایه گذار، رغبت چندانی برای ورود به عرصه انیمیشن نداشته باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۲.۹۹°    ۳۳.۷۹°