پیام تبریک برخی مقامات کشورهای دوست به "امیر عبداللهیان"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۴۶۳۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۹
وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه اردن و وزیر امور خارجه سلطنت عمان به طرق مختلف تعیین دکتر"حسین امیرعبداللهیان" بعنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در گفتگوی تلفنی امشب دکتر حسین امیر عبداللهیان و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه، طرف روس تعیین دکتر حسین امیر عبداللهیان در سمت وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تبریک و بر گسترش همکاری‌های فی‌مابین در حوزه‌های مختلف دوجانبه و تداوم رایزنی‌ها در زمینه مسائل منطقه‌ای و بین المللی از جمله اوضاع افغانستان به تبادل نظر پرداختند.
 
 
  "ایمن الصفدی" معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه اردن با ارسال پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان، تعیین ایشان بعنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

الصفدی در این پیام ضمن آرزوی توفیق برای وزیر امور خارجه کشورمان، برای جمهوری اسلامی ایران شکوفایی و پیشرفت روز افزون مسئلت نموده است.
 
همچنین"بدر بن حمد بن حمود البوسعیدی" وزیر امور خارجه سلطنت عمان، طی تماس تلفنی با دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جدید کشورمان، ضمن تبریک انتصاب وی به این سمت، برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

بدرالبوسعیدی در این تماس، تاکید کرد سیاست سلطنت عمان مبتنی بر روابط همسایگی عالی و استمرار همکاری‌های خوب با جمهوری اسلامی ایران بوده و در این دوره نیز استمرار می‌یابد.

وی اظهار امیدواری کرد که در این دوره شاهد افزایش همکاری‌های دوکشور در بخش‌های مختلف باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن تشکر و قدردانی از همتای عمانی خود، بخاطر حضور در مراسم تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران و همچنین تماس وی، با تبریک پنجاهمین سالگرد روابط رسمی دو کشور، پنج دهه روابط خوب میان دو کشور را سرشار از تحولات تاریخی، سیاسی و فرهنگی اثرگذار در سطوح روابط دوجانبه و منطقه‌ای دانست و با اشاره به اولویت سیاست خارجی دولت جدید برای گسترش روابط با همسایگان، جایگاه عمان را در این زمینه ممتاز ارزیابی نمود.

طرفین همچنین بر لزوم ارتقاء و به فعلیت رساندن ظرفیت‌های موجود همکاری‌های اقتصادی تاکید کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°