پیگیری والیبال قهرمانی نوجوانان جهان در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۴۶۴۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر کمتر از ۱۹ سال جهان امروز در تهران پیگیری می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این دوره از مسابقات ۲۰ تیم شرکت داده شدند که در دو سالن در مجموعه ورزشی آزادی تهران به رقابت می‌پردازند. ایران برای دومین بار پس از سال ۱۹۹۷ میزبان رقابت‌ها شده است.

تیم‌ها در ۴ گروه ۵ تیمی تقسیم بندی شده اند که از هر گروه ۴ تیم به دور یک هشتم نهایی راه پیدا می‌کنند و تیم‌های پنجم برای رده‌های ۱۷ تا ۲۰ رقابت خواهند کرد.

بر طبق قوانین فدراسیون بین المللی والیبال بازیکنان متولد اول ژانویه ۲۰۰۳ به بعد می‌توانند در این رقابت‌ها شرکت کنند. تیم‌های ژاپن، کره جنوبی و تایوان از قاره آسیا، آمریکا و پورتوریکو از قاره آمریکا به علت همه گیری کرونا در جهان و مشکلات سفر از حضور در این دوره انصراف دادند و تیم‌های گواتمالا و دومینیکن نیز به علت مثبت شدن تست کرونای اعضای تیم قبل از سفر از حضور بازماندند. کنفدراسیون والیبال آسیا تیم تایلند را جایگزین تیم‌های آسیایی انصراف داده کرده است، ولی فدراسیون بین المللی والیبال اعلام کرد به علت کمبود زمان جایگزینی برای تیم‌های گواتمالا و دومینیکن تعیین نکرد و نتایج این دو تیم ۰ - ۳ به سود حریفان منظور شد.

نتایج و برنامه مسابقات به این شرح اعلام شد:

** گروه یک: نیجریه ۳ - ۰ گواتمالا (انصراف گواتمالا)؛ لهستان ۳ - ۰ هند؛ تیم ایران استراحت کرد.

* جمعه ۵ شهریور: هند ۳ - ۰ گواتمالا؛ ایران - لهستان (ساعت ۱۹)؛ تیم ایران پیش از این به علت کنار گذاشته شدن تیم گواتمالا ۳ - ۰ برنده معرفی شد و ۳ - ۰ تیم هند را مغلوب کرد. - تیم نیجریه استراحت می‌کند. - تیم لهستان با ۹ امتیاز در صدر قرار گرفت و تیم‌های ایران و هند با ۶ امتیاز دوم و سوم هستند و نیجریه با ۴ امتیاز چهارم است. تیم گواتمالا انصراف داده است.

** گروه دو: ایتالیا (قهرمان دوره قبل) ۳ - ۰ بلاروس؛ برزیل ۳ - ۱ کلمبیا؛ تیم چک استراحت کرد.

* جمعه ۵ شهریور: ایتالیا - کلمبیا؛ چک - بلاروس؛ تیم برزیل استراحت می‌کند. - تیم ایتالیا با ۹ امتیاز در صدر تثبیت شد و تیم‌های برزیل با ۶ و چک با ۳ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. تیم‌های کلمبیا و بلاروس بدون امتیاز چهارم و پنجم هستند.

** گروه سه: روسیه ۳ - ۰ کامرون؛ بلژیک ۰ - ۳ بلغارستان؛ تیم تایلند استراحت کرد.

* جمعه ۵ شهریور: کامرون - بلژیک؛ روسیه - تایلند؛ تیم بلغارستان استراحت می‌کند. - تیم روسیه با ۹ امتیاز در صدر تثبیت شد و تیم‌های بلغارستان با ۶ و تایلند با ۳ امتیاز دوم و سوم هستند و تیم‌های بلژیک و کامرون بدون امتیاز در رده‌های چهارم و پنجم جای گرفتند.

** گروه چهار: آلمان ۳ - ۰ دومینیکن (انصراف داد.)؛ آرژانتین ۳ - ۱ کوبا؛ تیم مصر استراحت کرد.

* جمعه ۵ شهریور: مصر - آلمان؛ کوبا ۳ - ۰ دومینیکن (انصراف داد.) - تیم آرژانتین استراحت می‌کند. - تیم‌های آرژانتین با ۱۲ و آلمان با ۶ امتیاز اول و دوم هستند و تیم‌های مصر و کوبا با ۳ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفتند. تیم دومینیکن انصراف داده است.

- در دوره قبل در سال ۲۰۱۹ تیم‌های ایتالیا، روسیه و آرژانتین اول تا سوم شدند و تیم ایران در رده پنجم قرار گرفت.
- در تاریخچه رقابت‌های والیبال قهرمانی نوجوانان جهان که از سال ۱۹۸۹ برگزار می‌شود، تیم برزیل با ۶ قهرمانی و یک نایب قهرمانی رکورد دار است و تیم‌های روسیه با ۳ قهرمانی ۲ نایب قهرمانی و یک سومی در رده دوم و ایران با ۲ قهرمانی، نایب قهرمانی و سومی، در رده سوم هستند و تیم ایتالیا با ۲ قهرمانی و یک نایب قهرمانی و سومی چهارم است. تیم‌های صربستان ۲ بار و لهستان یک بار قهرمان شده اند.

- تیم والیبال نوجوانان ایران در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۷ قهرمان، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۹ نایب قهرمان و در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۵ سوم شده است. تیم ایران در سال ۱۹۸۹ و ۲۰۱۳ در رده چهارم قرار گرفت و در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۹ پنجم، ۱۹۹۷ نهم و در سال ۲۰۱۱ دهم شده است و اکنون برای سیزدهمین بار در این رقابت‌ها شرکت می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۹۹°    ۱۵.۷۹°