ویژگی‌ها و راه‌های مقابله با ویروس دلتا در موج پنجم کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۴۶۷۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۱
دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹: ویروس دلتا بیشتر تکثیر و گسترش می‌یابد و حتی با چسبیدن ویروس‌ها به هم امکان از بین بردن بافت را دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
   مدتی است که موج پنجم کرونا در کشور جولان می‌دهد و متاسفانه همه رکورد‌های آماری پیک‌های قبلی اعم از تعداد مبتلا، بستری و جان باختگان را افزایش داده است. بر این اساس دکتر "عاطفه عابدینی"، دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ میهمان گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با موضوع ویژگی‌ها و راه‌های مقابله موج پنجم کرونا در کشور بود.

عابدینی درباره ویژگی‌های سویه ویروس دلتا گفت: با ویروسی مواجه هستیم که بیشتر تکثیر می‌شود، بیشتر گسترش می‌یابد، و بیشتر انسان‌ها را درگیر می‌کند. حتی با چسبیدن ویروس‌ها به هم امکان از بین بردن بافت را دارد.

وی افزود: برای مقابله با این ویروس باید اقدامات زیادی انجام دهیم و کل جهان برای این موضوع باید برنامه داشته باشند. با توجه به تهدید مجدد ویروس در جهان، بهترین راه غلبه بر ویروس کرونا، واکسینه کردن درصد بالایی از جمعیت در کشور‌های جهان در کنار رعایت و اجرای تمام شیوه نامه‌های بهداشتی است. اما لازم است کار‌های دیگری مانند بیماریابی سریع هم انجام دهیم که طرح شهید سلیمانی نمونه موفق آن است.

وی درباره دلیل قدرت متفاوت سرایت این ویروس در جوامع مختلف گفت: قدرت انتشار ویروس در جوامع مختلف به علت ماهیت پیچیده ویروس، روش ارتباط افراد جامعه با یکدیگر و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و شرایط دمایی و رطوبت هوا می تواند متفاوت باشد.

دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ درباره تاثیر مراکز درمانی بستری موقت گفت: یکی از کار‌هایی که برای مدیریت تخت‌های بیمارستان‌ها باید انجام می‌شد، کلینیک‌های بستری موقت بود که البته درمان سریع‌تر و در دسترس‌تر را برای بیماران تامین می‌کرد،بر اساس استعلام از مراکز درمانی این اقدام از تاثیر خوبی در مقابله با کرونا برخوردار بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۹۹°    ۳۱.۹۹°