تماس و پیام تبریک وزرای خارجه ۵ کشور منطقه به امیر عبداللهیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۴۶۷۹
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
وزیر امورخارجه ضمن دریافت پیام تبریک وزرای خارجه ارمنستان، تاجیکستان و سوریه، با وزیر خارجه قطر هم گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  در تماس تلفنی "شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی" معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر با "دکتر حسین امیر عبداللهیان" وزیر امور خارجه کشورمان، وی با تبریک انتخاب دکتر عبداللهیان در سمت وزیر امور خارجه و همچنین ابلاغ سلام امیر قطر به ریاست محترم جمهور کشورمان، اهمیت روابط فی‌مابین را مورد تاکید قرار داد و از سیاست روابط فعال همسایگی در دولت جدید جمهوری اسلامی ایران استقبال و از دکتر امیر عبداللهیان برای سفر به قطر دعوت به عمل آورد.

گفتگوی امیر عبداللهیان با وزرای خارجه 5 کشور منطقه

دکتر حسن امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی با ابلاغ سلام متقابل رئیس جمهور اسلامی ایران به امیر قطر، ضرورت اجرای توافقات قبلی دوجانبه و همچنین آمادگی برای رایزنیها در خصوص موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار داد.

گفتگوی امیر عبداللهیان با وزرای خارجه 5 کشور منطقه

"آرارات میرزویان" وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان طی پیامی خطاب به دکتر حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه، اخذ رای اعتماد و شروع به کار ایشان را تبریک گفت .
وزیر امور خارجه ارمنستان همچنین در این پیام ابراز امیدواری کرد که در دوره وزارت دکتر امیر عبداللهیان دو کشور به توسعه روابط دوستانه خود که بر پایه های آداب و سنن تاریخی عمیق استوار می باشد، ادامه خواهند داد.
"آرارات میرزویان" افزود:اطمینان دارم که در دوره جدید والاترین و بیشترین تلاش های دوجانبه جهت توسعه و تعمیق روابط بین دو کشور و دو ملت دوست بکار گرفته خواهد شد.
وزیر امور خارجه ارمنستان تاکید کرد :جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در قفقاز جنوبی دارد و ما با در نظر داشتن چالش های امنیتی نوین موجود ، مجدانه پی گیر موضوع تعمیق گفتگوها در عرصه های گوناگون و در راستای تحکیم روابط دوجانبه می باشیم.

گفتگوی امیر عبداللهیان با وزرای خارجه 5 کشور منطقه

"سراج الدین مهر الدین " وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان طی پیامی خطاب به دکتر حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه اخذ رای اعتماد و شروع بکار ایشان را تبریک گفت.
وزیر امور خارجه تاجیکستان همچنین در این پیام تاکید کرد:باور دارم که با سعی و کوشش و تلاشهای مشترک، روابط دوستانه و همکاریهای دو کشور همزبان گسترش تازه پیدا خواهند کرد .

 

گفتگوی امیر عبداللهیان با وزرای خارجه 5 کشور منطقه

"دکتر فیصل مقداد " وزیر امور خارجه و مهاجران جمهوری عربی سوریه طی پیامی خطاب به دکتر حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، اخذ رای اعتماد و شروع بکار ایشان را تبریک و تهنیت گفت و خاطر نشان ساخت: تصدی این سمت همه کسانی که با تجربه دکتر امیر عبداللهیان در امور بین المللی و امور منطقه آشنا هستند را خوشحال کرد.

وزیر امور خارجه و مهاجران سوریه در این پیام همچنین بر لزوم تداوم همکاری میان وزارت امور خارجه های دو کشور برادر در راستای تحقق منافع مشترک و تحکیم و تقویت پایداری محور مقاومت در رویاروئی با نیروهای استکبار جهانی تاکید کرد.

دکتر حسین امیر عبداللهیان در نخستین سفر خود برای شرکت در اجلاس یک روزه عراق به بغداد می رود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۷۹°    ۱۴.۹۹°